Dziś jest: 25.11.2024
Imieniny: Erazma, Katarzyny
Data dodania: 2019-05-02 08:40

Redakcja

Co wchodzi w zakres Kursu Pierwszej Pomocy?

Co wchodzi w zakres Kursu Pierwszej Pomocy?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Są dwa rodzaje ludzi. Pierwszy przed zapisaniem się na szkolenie, zawsze szczegółowo sprawdza ofertę, analizuje program i weryfikuje konkurencyjne propozycje. Zazwyczaj jest ona przygotowana na to, co czeka ją w czasie zajęć. Drugi jest znacznie bardziej spontaniczny i dokonuje wyboru oferty na podstawie ilości pozytywnych opinii. Gdy chodzi o tak istotne kwestie jak pierwsza pomoc, warto znaleźć złoty środek.

reklama

Co czeka Was, gdy finalna decyzja padnie na Centrumratownictwa.com? Przedstawimy Wam wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym szkolenie będzie czystą przyjemnością i dostarczy Wam zarówno satysfakcjonującą ilość wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych doświadczeń. 

Wiedza teoretyczna

Żeby poradzić sobie w ekstremalnych sytuacjach, musicie wiedzieć, co robić krok po kroku. Kurs pierwszej pomocy zaoferuje Wam odpowiednie narzędzia w postaci informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia, lecz powinniście je stale powtarzać dla utrwalenia. Gdy adrenalina będzie brała górę podczas akcji ratunkowej, wiedza pozwoli Wam działać automatycznie, co wyeliminuje ryzyko popełnienia podstawowych błędów.  

Czego można dowiedzieć się na zajęciach teoretycznych? Przykładem są informacje na temat:

  • urazów mechanicznych, chemicznych, termicznych i elektrycznych

  • zatruć,

  • podtopień,

  • zawałów serca,

  • udarów,

  • elementów anatomii ludzkiego ciała,

  • psychologicznego podejścia do poszkodowanych,

  • wykorzystania defibrylatorów zewnętrznych AED,

  • aspektów prawnych pierwszej pomocy. 

To zaledwie część tego, co czeka Was podczas wielogodzinnego kursu. Jest to jednak materiał, który pomoże uratować życie Waszych bliskich, osób zagrożonych, poszkodowanych lub nawet Wasze. 

Praktyka, czyli zmiana informacji w doświadczenie

Nie wszystko da się przedstawić słowami, wykresami lub obrazkami. Resuscytacja jest doskonałym przykładem czynności, której trzeba nauczyć się poprzez ciągłe ćwiczenia – nawet profesjonalni ratownicy stale trenują ten element, by być maksymalnie przygotowanym na akcje. Póki nie poznacie swojej siły i zachowania ludzkiego organizmu podczas masażu serca, ciężko będzie określić Wam, ile należy użyć energii, aby czynność była wydajna i nie zagrażała połamaniem żeber. 

Oczywiście praktyka wykonywana na manekinie to nic emocjonującego, a w rzeczywistości często adrenalina jest na takim poziomie, że osoby po szkoleniach zapominają wszystkich obowiązków. Zadaniem dobrych i profesjonalnych szkoleniowców, jest niedopuszczenie do takich zdarzeń i przeprowadzenie kursu w taki sposób, by interesanci nawet pod wpływem emocji poradzili sobie w sytuacji ekstremalnej. 

W tym miejscu warto wspomnieć ofertę kursów pierwszej pomocy Centrumratownictwa.com, ponieważ warsztaty zorganizowane są w sposób ciekawy i profesjonalny. Na kursach KPP odbywają się symulacje z bardzo realistycznym przebiegiem zdarzeń. Warto nadmienić, że inscenizacje są tak zaplanowane, by wywołać na obecnych presję i stres – wtedy naprawdę poczują zagrożenie i będą wiedzieć, nad jakimi aspektami pierwszej pomocy muszą popracować. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl