Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Zachodniego WBK, Polacy mając coraz większą świadomość znaczenia gromadzenia oszczędności. Najchętniej i najwięcej oszczędzają osoby z pokolenia Y, czyli osoby między 18 a 35 rokiem życia. Wybierają przy tym głównie lokaty, widząc w przede wszystkim bezpieczeństwo gromadzonego kapitału.
Zysk z lokat to nie tylko oprocentowanie
Wysokość wypracowanych z lokat zysków to przede wszystkim kwestia wysokości oprocentowania. Im jest ono wyższe, tym lokata bardziej opłacalna. Problem w tym, że od niemal 8 lat, na lokatach nie da się zarobić. Standardowe oprocentowanie waha się w granicach 1-3%, podczas gdy w czasach świetności oscylowało w granicach nawet 8-10%. Warto jednak szukać atrakcyjnych ofert z oprocentowaniem w granicach 4%. Znajdź taki produkt i oblicz zysk z lokaty na finanse.rankomat.pl – dzięki temu przekonasz się, ile można zarobić w konkretnym przypadku.
Czas trwania lokaty a wysokość zysku
Warto mieć świadomość, że na zysk z lokat w sposób pośredni wpływa czas trwania umowy. Im jest ona dłuższa, tym finalnie masz szansę na wypracowanie wyższej kwoty odsetek. Zanim jednak zdecydujesz się założyć lokatę 6-miesięczną, sprawdź zysk z lokaty jednomiesięcznej i porównaj go w skali półrocznej. Być może założenie 6 lokat następujących po sobie będzie korzystniejsze niż jedna lokata sześciomiesięczna.
"Coś za coś", czyli sprzedaż krzyżowa
Wiele banków kusi możliwością osiągnięcia dużych zysków na lokatach pod warunkiem... "zakupu" innego produktu finansowego. W tym przypadku może to być założenie rachunku osobistego albo zakup jednostek uczestnictwa wybranego funduszu inwestycyjnego.
Jak wybrać najlepszą lokatę, by zyskać najwięcej?
Zastanawiasz się, jak wybrać korzystne rozwiązanie finansowe, dzięki któremu twoje oszczędności będą się pomnażać? Sukces tkwi w porównaniu wielu lokat bankowych, co pozwoli zorientować się w ofercie bankowej. Warto bowiem mieć świadomość, że każdy bank ustala własną politykę związaną z oprocentowaniem lokat, dlatego dobrze jest dokonać analizy poszczególnych produktów. Dzięki temu, zamiast decydować się na przypadkową opcję – niekoniecznie wysoko oprocentowaną, wybierzesz rozwiązanie pozwalające na osiągnięcie optymalnie wysokich zysków.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz