W 2023 roku wypadnie kilka weekendów, które będzie można wydłużyć. Wystarczy wziąć jeden lub dwa dni urlopu, aby się cieszyć dłuższym wypoczynkiem.
Pierwsza okazja pojawi się już na początku roku. 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, wypada w piątek, więc weekend będzie trwał trzy dni.
W lutym i marcu nie wypada żaden dłuższy weekend, ale 9 kwietnia rozpocznie się Wielkanoc. Wiele osób będzie miało także wolną Wielką Sobotę (8 kwietnia), a drugi dzień świąt, czyli poniedziałek także jest dniem wolnym od pracy, w związku z tym znów można liczyć na 3-dniowe świętowanie. Żeby wydłużyć sobie urlop, można wziąć urlop również w piątek.
Jak w 2023 r. przypada majówka? 1 maja wypada w poniedziałek, co oznacza, że już od 29 kwietnia będzie wolne. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu na 2 maja i wydłużyć sobie wypoczynek do pięciu dni. 4 i 5 maja, czyli czwartek i piątek nie są wolne od pracy, ale wystarczy wziąć kolejne dwa dni urlopu i w ten sposób liczyć na 9-dniowy relaks.
Z kolei 8 czerwca (czwartek) większość Polaków obchodzi Boże Ciało, dzień ten jest ustawowo wolny. Część pracowników na pewno zdecyduje się na jeden dzień urlopu w piątek, wydłużając sobie weekend do czterech dni. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku 15 sierpnia, gdy w kalendarzu wypada święto Wojska Polskiego. Wówczas musimy wziąć wolne na poniedziałek, 14 sierpnia, aby cieszyć się 4-dniowym urlopem.
W listopadzie pojawi się kolejna okazja do odpoczynku. 1 listopada to środa, jeśli chcemy liczyć na dłuższy wypoczynek, to można wziąć wolne np. w czwartek i piątek. Z kolei 11 listopada przypada w sobotę, dlatego ten dzień będzie można sobie odebrać w innym terminie.
W grudniu można zaplanować aż 10-dniowy odpoczynek. Wystarczy wziąć wolne od 27 do 29 grudnia, żeby mieć urlop aż do 1 stycznia 2024 r.
Dni ustawowo wolne od pracy w 2023 r.:
1 stycznia (niedziela) - Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki
6 stycznia (piątek) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
9 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
10 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (poniedziałek) - Święto Pracy
3 maja (środa) - Święto Konstytucji 3 Maja
28 maja (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (wtorek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (środa) - Wszystkich Świętych
11 listopada (sobota) - Święto Niepodległości
25 grudnia (poniedziałek) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (wtorek) - Boże Narodzenie (drugi dzień)
Komentarze (8)
Dodaj swój komentarz