Firma Fast-Fol Recycling Gadomscy Spółka Jawna z Mławy od teraz działać będzie w ramach warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Firma zainwestuje w strefie 6 mln złotych i zatrudni minimum 16 pracowników. W ramach inwestycji powstanie od podstaw zakład wyposażony w nowoczesne i ekologiczne maszyny. Fast-Fol Recycling zajmuje się odzyskiwaniem surowców z materiałów segregowanych, co ogranicza obarczanie środowiska zbędnymi odpadami. Przedsiębiorstwo produkuje wyroby głównie w oparciu o surowce odtwarzalne pozyskane z tworzyw sztucznych. W tym celu, wspólnie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, opracowana została nowoczesna technologia recyklingu polietylenu oraz zakupione linie do recyklingu wraz z oczyszczalnią. Technologia produkcji obejmuje procesy segregacji, rozdrabniania, mycia, suszenia, zagęszczania i regranulacji. W rezultacie uzyskuje się wysokiej jakości regranulat, który jest używany do wytwarzania worków foliowych.
Zezwolenie na działanie w strefie otrzymała również firma Eljako-Al Sp. z o.o. Inwestycja będzie wykonana w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Projekt dotyczy budowy zakładu produkującego okna, drzwi i fasady z aluminium. W ramach inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości 10 mln złotych oraz zatrudnionych będzie 10 nowych pracowników. Zakład wyposażony będzie w nowoczesną, kompletną linię technologiczną składającą się z numerycznych maszyn obróbczych profili, automatów spawalniczych, linii cięcia tafli szklanych oraz linii montażowych drzwi i okien. W oparciu o własne wyniki prac badawczo-rozwojowych, Eljako-Al wdroży do produkcji niestosowane do tej pory na rynku rozwiązania w zakresie profili aluminiowych. W zakładzie produkowane będą nowoczesne fasady, okna i drzwi oparte na innowacyjnych, proekologicznych i energooszczędnych systemach z aluminium.
Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydane Eljako-Al Sp. z o.o. to szóste aktywne zezwolenie w Podstrefie Nidzica. Dzięki położeniu przy trasie szybkiego ruchu nr S7 oraz odpowiedniemu przygotowaniu terenów inwestycyjnych, Podstrefa Nidzica jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorców. Do zagospodarowania pozostaje w niej 8,4 ha gruntów objętych granicami W-M SSE.
Przypomnijmy, inwestorzy działający w warmińsko-mazurskiej strefie mogą liczyć na pomoc w wysokości 50 - 70 procent poniesiony nakładów, a to najwyższy wskaźnik w skali kraju.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz