Zakład produkcyjny piekarni Tyrolskiej znajdujący się nad jeziorem Trackim przy ul. Lubelskiej został opuszczony w 2020 roku. Było to spowodowane zakończeniem budowy nowego obiektu w Barczewie, gdzie obecnie wypiekane jest nawet 300 tys. bochenków chleba dziennie. Właściciel firmy, Jarosław Goszczycki, mówił w rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl, że sprzedaż gruntu w Olsztynie odbyła się "normalnie".
- Skontaktowali się, sprzedałem teren, bo hala stała nieużywana - skomentował krótko właściciel Tyrolskiej.
Historia giełdy owocowo-warzywnej sięga roku 1993 i jest związana z założeniem stowarzyszenia Agro-Wit. Około setka kupców zaczęła gospodarzyć na terenie dzierżawionym od firmy Spedytor. Początkowo handel kwitł całą dobę, a teren giełdy rozbudowywany był o nową infrastrukturę.
Na giełdzie przeważały produkty krajowe, głównie pochodzące od lokalnych producentów żywności. Olsztynianie mogli kupić warzywa i owoce w rynku detalicznym oraz hurtowym.
Problem handlowców jako pierwszy na początku tego roku opisał Twój Kurier Olsztyński, który ustalił, że po kilkukrotnym podwyższeniu czynszu otrzymali oni wypowiedzenie umów najmu lokali. Z pracą przy ul. Towarowej pożegnać się musiało około sto osób. Część z nich znalazła inne miejsca handlu - pozostali najprawdopodobniej przeniosą się na ul. Lubelską.
Według naszych nieoficjalnych informacji, koszt transakcji opiewał na kwotę ok. 5 mln zł.
Komentarze (25)
Dodaj swój komentarz