Budynek powiększy się o nowe pomieszczenia użytkowe i poprawi warunki panujące w obiekcie. Powstaną w ten sposób nowe pracownie pełniące funkcję sal warsztatów terapii zajęciowej, wspomagające proces rehabilitacji i aktywizacji społeczno - zawodowej osób niepełnosprawnych, będących głównymi użytkownikami obiektu.
Powstanie również ogródek jako element dydaktyczny dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, ściśle związany z pracownią ogrodniczą. Dzięki realizacji projektu nastąpi podniesienie jakości i skuteczności świadczonych usług socjalnych, wzrośnie liczba miejsc na warsztatach, co wpłynie na większą liczbę osób posiadających umiejętności samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Nowością, która pojawi się w odnawianym obiekcie jest zlokalizowanie w skrzydle zachodnim na poddaszu, trzech mieszkań, które umożliwią tzw. trening życia codziennego - organizację i dzielenie czasu na czas pracy i czas na prowadzenie gospodarstwa domowego.
Powstałe pracownie terapeutyczne oraz pomieszczenia pomocnicze a także mieszkania treningowe zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt do prowadzenia warsztatów.
- Miastu przybędzie pięknie odrestaurowany obiekt zabytkowy i zostanie powiększona bardzo potrzebna placówka socjalna, skierowana na pomoc najbardziej potrzebującym. Łączny koszt tych zabiegów to prawie 4,3 mln złotych, w tym 3,4 mln złotych dotacji. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku – ale z pewnością warto być cierpliwym - informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz