1. Najważniejszy jest rozkład osiągnąć
2. Sprawdź, jaki wysoko siedzisz
3. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Najważniejszy jest rozkład osi
Nawet jeśli zdecydujemy się na większą długość karoserii, nie zyskamy na praktyczności, jeżeli dodamy duże i efektywne zderzaki. Dlatego, jeśli chcemy sprawdzić, ilość miejsca w środku, zobaczmy przede wszystkim rozkład osi. To właśnie on określi, czy osoby, które będziemy ze sobą wozić, będą miały odpowiednią ilość miejsca, czy też będą siedziały z podkurczonymi nogami.
Dzięki odpowiedniemu rozkładowi dzisiejsze samochody miejskie mogą być mniejsze aniżeli ich poprzednicy, a wciąż dawać większą przestrzeń w środku. Nawet auta krótsze niż 4 metry mogą zapewniać więcej komfortu niż samochody dłuższe, ale z małym rozkładem osi.
Sprawdź, jak wysoko siedzisz
Wydaje Ci się, że wysokość siedziska to kwestia marginalna? Jeśli tak to przypomnij sobie, ile razy zdarzyło Ci się oślepnąć od świateł nadjeżdżającego samochodu, albo kiedy nie mogłeś znaleźć miejsca parkingowego z powodu ograniczonej widoczności?
Wysokość siedziska jest nie zwykle istotna, jeżeli zamierzamy przemieszczać się samochodem po mieście. Pomimo tego, często jest pomijana przez kupujących, którzy później muszą borykać się z konsekwencjami. Do samochodów, które spełniają te wymogi, należą z całą stanowczością SUV-y. O ich zaletach w poruszaniu się po miejskiej dżungli możemy przeczytać na stronie: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-chcesz-kupic-malego-suv-a-sprawdz-krola-miejskiej-dzungli-od,nId,4225599.
Dzięki wysokim fotelom nie tylko będzie nam się wygodniej wsiadało, ale również umieszczanie dzieci w fotelikach będzie znacznie komfortowe. Oprócz tego SUV-y zaskakują ergonomiczną stylistyką, wysokim nadwoziem oraz pojemnym bagażnikiem. Pomimo tego ich bryła wciąż nadaje się do miejskich manewrów i mieszczenia się na każdym miejscu parkingowym.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Przed zakupem samochodu zwróćmy również uwagę na takie kwestie jak pojemność silnika. Powinna ona być uzależniona od wielkości pojazdu. Pamiętajmy przy tym, że nawet 1-litrowy silnik pozwali nam osiągnąć dobre osiągi, o ile został dobrany z głową do typu auta.
Ważne są również detale, o których często zapominamy, a mogą robić sporą różnicę. Jest to, chociażby grubość przednich foteli. Oczywiście muszą one zapewniać komfort, ale z drugiej strony nie powinny one zabierać miejsca pasażerom z tyłu.
Wybór miejskiego auta może być trudniejszy, aniżeli zakładaliśmy na początku. Specyficzne warunki w mieście wymuszają na nas różnego rodzaju kompromisy i dostosowywanie się. Jednakże z dobrym autem, nie musimy z niczego rezygnować, wręcz przeciwnie!
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz