Imieniny: Hipolita, Jonasza
Data dodania: 2024-09-20 23:12

Kiepsko to wyglądało. Stomil przegrał z rezerwami Legii Warszawa

Druga odsłona spotkania w Olsztynie była już całkowicie zdominowana przez rezerwy Legii

Nie tak miał wyglądać wieczór przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie. Stomil do przerwy bezbramkowo remisował z Legią II Warszawa, ale po przerwie jakby podopieczni Piotra Zajączkowskiego "zostali w szatni" i ostatecznie przegrali 0:3.

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski w tym spotkaniu dał zagrać od pierwszej minuty Jakubowi Bałdydze, dla którego będzie to pierwszy występ w III lidze od pierwszego gwizdka arbitra. Olsztynianie nie mieli za dużo na odpoczynek, bo przypomnijmy, ostatni mecz zagrali w środę, kiedy to wyeliminowali z Wojewódzkiego Pucharu Polski Olimpię III Elbląg.

Pierwsza połowa wcale nie musiała się zakończyć bezbramkowym remisem. Najlepszą okazję w 10 minucie miał Jakub Fronczak, ale niestety z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Jakuba Zielińskiego. Chwilę wcześniej dobrą okazję miał Bałdyga. Goście też mieli swoje okazje, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Małecki.

Idealnie dla Legii II zaczęła się druga połowa spotkania. Goście wyszli na prowadzenie w 48 minucie po pięknym uderzeniu Mateusza Możdżenia. Trzy minuty później było już 2:0 dla Wojskowych. Tamaz Babunadze stracił piłkę w środku polu, Legia II wyprowadziła skuteczną kontrę, którą wykończył Jakub Adkonis. Trzeciego gola Stomil stracił w 63 minucie za sprawą Jordana Majchrzaka.

W kolejnym spotkaniu III ligi Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Polonią Lidzbark Warmiński. Derbowe spotkanie zaplanowano na kolejną sobotę (28 września) o godzinie 19.

Stomil Olsztyn - Legia II Warszawa 0:3 (0:0)

0:1 - Mateusz Możdżeń 48'
0:2 - Jakub Adkonis 51'
0:3 - Jordan Majchrzak 63'

Stomil: Mateusz Małecki, Paweł Flis, Adam Paliwoda, Tamaz Babunadze (56' Przemysław Klugier), Karol Żwir, Jakub Bałdyga (63' Tatsuya Taguchi), Jakub Karpiński, Denis Gojko, Mateusz Jońca (64' Oskar Bienenda), Jakub Fronczak (70' Kaisei Hioki), Piotr Łysiak (70' Jakub Orpik)

Legia II: Jakub Zieliński, Jan Leszczyński, Viktor Karolak, Adam Mesjasz, Jakub Adkonis (67' Jakub Kisiel), Jordan Majchrzak, Mateusz Możdżeń (86' Maciej Saletra), Oliwier Olewiński (86' Kacper Wnorowski), Jakub Żewłakow (76' Jakub Zbróg), Pascal Mozie, Mateusz Szczepaniak (76' Jakub Jędrasik)

Żółte kartki: Jakub Fronczak, Adam Paliwoda (Stomil); Mateusz Możdżeń (Legia II)

Widzów: 1612

* * *

Zapis konferencji pomeczowej:

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu: - Przepraszam, za ostatnie wyniki zespołu. Dzisiejsza porażka jest dotkliwa. Do momentu straty pierwszej bramki jako tako się trzymaliśmy. Pierwsza bramka samobójcza, druga z kontry, na przedpolu strata piłki i gol, trzecia podobna. Ja jestem odpowiedzialny za wyniki sportowe drużyny, jestem pełen konsekwencji jakie te wyniki niosą. Jestem przygotowany na wszystko. Drużyna chciała bardzo wygrać to spotkanie, ale niestety polegliśmy. Mogę tylko przeprosić za wyniki i za grą zespołu, bo po straconych bramkach gra się posypała i źle to wyglądało z naszej strony.

Filip Raczkowski, trener Legii II: - Gratulacje dla zespołu, jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyniku i myślę, że z gry. Młodzi zawodnicy nie mieli doświadczenia gry w przy takiej otoczce i dopingu. Było to widać w początkowej fazie meczu, bo Stomil miał dwie groźne sytuacje, po których mógł zdobyć bramkę. Z biegiem minut, z biegiem doświadczeń, graliśmy coraz lepiej. Brawo dla sztabu, brawo dla zawodników, bo w drugiej połowie zaczęliśmy grać lepiej i widzieliśmy pewne błędy w ustawieniu. Po korekcie ta druga połowa wyglądała lepiej. To był nasz pierwszy mecz na zero z tyłu. Cieszę się, że ta młodzieńcza fantazja nie sprawiła, że straciliśmy bramki.