Do odprawy granicznej na lotnisku w Szymanach stawił się 38-letni mężczyzna, który chciał lecieć do Londynu. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę, policję oraz sąd.
Okazało się, że za mieszkańcem Kętrzyna wystawiony został list gończy. Mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego nie płacił zasądzonych alimentów i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego i po sporządzeniu dokumentacji przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Szczytnie.
Alimenty trzeba płacić terminowo i w pełnej wysokości - czyli tak jak zasądził sąd. Dłużnikowi alimentacyjnemu oprócz aresztu grożą także sankcje administracyjne oraz karne, które mają na celu zmobilizowanie dłużnika do płacenia zasądzonych alimentów. Jakie dokładnie są kary za niepłacenie alimentów? Dłużnik, który popełni przestępstwo alimentacji, podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli natomiast dłużnik alimentacyjny naraża osobę uprawnioną do alimentów (najczęściej dziecko) na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, to odpowiedzialność dłużnika jest jeszcze bardziej surowa i podlega wtedy grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: https://jakwyjsczdlugow.pl/czy-za-nieplacenie-alimentow-grozi-wiezienie/
Komentarze (6)
Dodaj swój komentarz