Przypomnijmy, w styczniu ubiegłego roku – nad Górką Jasia wisiało widmo zabudowy. Ratusz wystawił część terenu na sprzedaż, a działka w księdze wieczystej widniała jako grunty pod zabudowę handlowo-usługową lub mieszkalno-usługową. Mieszkańcy obawiali się, iż prywatny inwestor zniszczy tereny zielone i zasypie część stawku, do którego po zakupie gruntu miałby prawo.
Po licznych apelach mieszkańców i burzy medialnej - udało się wstrzymać sprzedaż gruntu, dla którego nie ma planu zagospodarowania. Władze miasta obiecywały, iż część terenu zostanie sprzedana dopiero po przygotowaniu planu zagospodarowania terenu dla tego miejsca, który skonsultowany zostanie z mieszkańcami miasta.
Rzeczywiście prezydent Olsztyna z końcem października ubiegłego roku otworzył konsultacje społeczne na temat zagospodarowania części terenu Górki Jasia pod rekreację i wypoczynek. Nie zrezygnowano jednak z pomysłu wystawienia części terenu na sprzedaż.
W listopadzie ubiegłego roku część terenów Górki Jasia została sprzedana firmie Arbet za nieco ponad 3 mln złotych.
Pieniądze ze sprzedaży gruntu po części zostaną wykorzystane na zagospodarowanie pozostałej części popularnej Górki Jasia.
Teren ma się stać miejsce wypoczynki i rekreacji dla mieszkańców osiedla. Proponowana przez Urząd Miasta koncepcja zagospodarowania terenu oparta jest na zachowaniu istniejącej zieleni oraz wykorzystaniu naturalnego ukształtowania terenu i ścieżek pieszych zwyczajowo wykorzystywanych przez okolicznych mieszkańców. Naturalne wzniesienie w stronę wschodnią wykorzystane zostanie do stworzenia np. trasy saneczkowej. Na skarpach po obu stronach trasy saneczkowej przewidziany jest montaż platform drewnianych, służących jako miejsca do opalania oraz punkty widokowe.
Plan zagospodarowania tego terenu zostanie przedstawiony mieszkańcom już 10 lutego podczas spotkania roboczego w tej sprawie. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych przy ulicy Paderewskiego 10/12.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz