Od października tego roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski rozpocznie kształcenie dualne: teoretyczne i praktyczne w wybranej firmie.
Praca dyplomowa studenta będzie przygotowywana w firmie i zgodnie z założeniami ma zawierać konkretne rozwiązania do wykorzystania w praktyce. Na tak wykształconego specjalistę już będzie czekać praca.
Kształcenie dualne poprowadzi od przyszłego roku akademickiego Wydział Nauki o Żywności na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka, specjalność technologia mleczarska oraz na kierunku inżynieria przetwórstwa żywności.
Od roku akademickiego 2018/2019 kształcenie dualne rozpocznie Wydział Nauk Technicznych oraz Wydział Nauk Ekonomicznych. Do bazy firm, które wyraziły chęć współpracy w kształceniu dualnym przyszłych pracowników z tych wydziałów, dołączyła właśnie fabryka Michelin oraz Zakład Handlowo-Usługowy ZYGMUNT ŻARNA.
Z kształcenia dualnego będą mogli skorzystać najlepsi studenci. Na pierwszym roku studiów realizowanych przez Wydział Nauk Technicznych, Wydział Nauk Ekonomicznych i firmę Michelin przygotowano 10 miejsc, po 5 na każdym wydziale. Firma zapewni także każdemu studentowi tutora opiekuna. Absolwenci ukończą studia z dyplomem inżyniera. Michelin ufunduje również każdemu studentowi stypendium w wysokości 800 złotych miesięcznie.
Zakład Handlowo-Usługowy ZYGMUNT ŻARNA również chce przyjąć na I rok studiów w trybie kształcenia dualnego 5 osób.
Z czasem Wydział Nauk Ekonomicznych do współpracy w ramach systemu dualnego będzie zapraszał również banki.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz