Drążki gimnastyczne i płotki to tylko niektóre przyrządy, na których będzie można ćwiczyć na świeżym powietrzu Nowa ścieżka zdrowia powstanie wzdłuż brzegów Jeziora Długiego, tuż obok nowego traktu spacerowo-rowerowego.
Trwają prace związane z zagospodarowaniem brzegów Jeziora Długiego w okolicach centrum miasta. Wybudowano już nową kładkę łączącą dwa brzegi akwenu, w trakcie realizacji jest również szlak spacerowo-rowerowy, a już wkrótce pojawi się tam również tak zwana mała architektura.
Ławki, stojaki na rowery czy kładki, z których będzie można łowić ryby. To tylko część elementów, o które ratusz chce wzbogacić trakt. Nie będzie on jednolity, a więc i mała architektura będzie dopasowana do konkretnej strefy. Wyróżniona zostanie strefa wypoczynku, która będzie wyposażona w różnego rodzaju meble miejskie. W części miejskiej, przy pomoście Żubra ustawionych zostanie 20 ławek klasycznych, które zamontowane wzdłuż promenady udostępnią spacerowiczom wspaniały widok na jezioro. W części leśnej zaplanowano ustawienie tzw. taboretów, na których będzie można odpocząć lub poćwiczyć. W części północnej jeziora, na terenie ważnym dla wędkarzy zostanie zamontowanych 12 ławek-pomostów, które ułatwią dostęp do akwenu gdzie woda ma dość wysoki poziom. Dla mieszkańców będzie to możliwość odpoczynku tuż przy jeziorze. Z kolei w okolicy słonecznych plaż ustawionych zostanie kilka leżaków.
Pomost Żubra to nie tylko miejsce spotkań, ale również punkt skąd wielu mieszkańców rozpoczyna spacery, biegi lub przejażdżki rowerowe, dlatego też w jego okolicy ustawione zostaną stojaki na rowery – listki. Aby uatrakcyjnić odpoczynek mieszkańców miasta i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu, zaplanowano budowę ścieżki zdrowia w formie urządzeń do ćwiczeń, która jest fantastycznym rozwiązaniem na rozgrzewkę przed bieganiem i jazdą na rowerze po leśnych trasach. Ścieżka wzorowana będzie na tej, która z powodzeniem funkcjonuje przy szpitalu płucnym przy ul. Jagiellońskiej.
Cała inwestycja nad Jeziorem Długim ma się zakończyć do końca czerwca 2012 roku. Koszt projektu to ponad 5 mln złotych.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz