W jaki sposób działa wypożyczalnia urządzeń budowlanych?
Ogólny schemat jest bardzo prosty. Na rynku funkcjonują podmioty, które wynajmują określone akcesoria pomocne przy inwestycjach budowlano-remontowych w zamian za ustaloną z góry opłatę. Jej wysokość zależy od konkretnego urządzenia oraz od czasu wypożyczenia.
To jednak tylko jedna strona medalu. Można sparafrazować stare powiedzenie i stwierdzić, że wypożyczalnia wypożyczalni nierówna. Zarówno w warmińsko-mazurskim, jak i w innych częściach kraju wciąż zdarzają się firmy, które udostępniają stare, wysłużone maszyny niskiej jakości.
Nie brakuje też sytuacji, kiedy najmujący nie bierze na siebie transportu wybranych maszyn, co czasem bywa bardzo problematyczne. O ile bez większego trudu można przetransportować np. kilka szlifierek i wiertarkę w bagażniku, tak zorganizowanie całej logistyki transportu dla zwyżki czy walca drogowego to ogromne wyzwanie, które może przerosnąć wiele osób.
Na szczęście nie brakuje też podmiotów, które stawiają na najwyższą jakość oraz kompleksową obsługę klienta: ich park maszynowy jest nowoczesny, konserwowany na bieżąco i stale rozbudowywany. Działalności te biorą też na siebie spedycję, a także oferują szereg usług dodatkowych. Przykładem takiej wypożyczalni sprzętu budowlanego w Olsztynie jest Drial.pl.
Wynajem maszyn: co można wypożyczyć?
Nowoczesna wypożyczalnia urządzeń budowlanych powinna zapewniać dostęp do możliwie jak najszerszego asortymentu. Nie powinno zabraknąć tak zarówno prostych narzędzi – szlifierek, czy wiertarek – jak i maszyn z prawdziwego zdarzenia. W tym gronie koniecznie trzeba wskazać na:
-
pompy (do igłofiltrów, do ścieków, brudnej wody, zatapialne, masztowe, wysokościowe),
-
podnośniki (wysokościowe, nożycowe, masztowe, przegubowe, teleskopowe, w wersjach z silnikiem elektrycznym oraz spalinowym),
-
zagęszczarki i walce,
-
minikoparki,
-
osuszacze, nagrzewnice, wentylatory,
-
myjki, kompresory, odkurzacze przemysłowe, zamiatarki,
-
generatory prądu (agregaty prądotwórcze).
Mając do dyspozycji tak wiele urządzeń od renomowanych producentów, np. JGL, Haulotte, SkyJack, GEHO, BOMAG, Honda, Himonisa czy Brendon, można wykonać niemal dowolne prace budowlano-remontowe. Zarówno na niewielkiej posesji jednorodzinnej, jak i podczas realizacji dużej inwestycji budowlanej w granicach administracyjnych Olsztyna lub pobliskich miejscowości.
Dla kogo wynajem maszyn to dobra opcja?
Z czysto praktycznego punktu widzenia: dla każdego. Działa tutaj prosta zasada: w kwocie stanowiącej zaledwie ułamek ceny zyskasz dostęp do urządzeń, których potrzebujesz tylko na pewien z góry określony czas. Nie musisz ich kupować, a później obawiać się o ich konserwację czy przechowywanie.
To ważne nie tylko dla inwestorów prywatnych, ale i dla mniejszych firm, które dopiero rozpoczynają działalność i boją się przeinwestować. Mało tego, wiele z nich nie uzyskałoby nawet kredytu w kwocie kilkuset tysięcy złotych, by zgromadzić wszystkie niezbędne do wzięcia udziału w przetargu maszyny.
Ich wynajem to opcja, dzięki której firmy mogą zaistnieć na rynku, sporo zaoszczędzić, a jednocześnie wygenerować wyższe zyski!
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz