Na początku września do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął pozew o naruszenie posiadania. Aleksandra B. wskazała, że na cmentarzu w Dobrym Mieście leżą jej rodzie. Do 2017 r. pomiędzy tymi grobami znajdowała się niewielka przestrzeń. W tym roku kobieta zgodziła się, aby Barbara S. pochowała tam swojego syna. Zarządca cmentarza zgodził się na postawienie tam nagrobka o szerokości 100 cm.
Aleksandra B. dodała, że kobieta rozebrała część położonego przez nią chodnika i postawiła nagrobek przekraczający szerokość 100 cm. Zarządca upomniał Barbarę S., aby zmniejszyła płytę, jednak ta tego nie uczyniła.
Pozwana z kolei wnioskowała o oddalenie sprawy. Wyjaśniła, że nagrobek, który postawiła, miał wymiary 135 cm na 243 cm, a zarządca wyraził ustną zgodę na płytę o wymiarach 260 cm na 140 cm.
- Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględnił roszczenia Aleksandry B. niemal w całości. Wyrokiem z dnia 2 lipca 2019 r. nakazał Barbarze S. m.in. usunąć granitową płytę otaczającą nagrobek jej syna po prawej stronie (patrząc od frontu nagrobka) wraz z podmurówką oraz odbudować chodnik po stronie nagrobka rodziców powódki – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik olsztyńskiego sądu okręgowego.
Barbara S. wniosła apelację w tej sprawie. Termin rozprawy wyznaczono na 12 lutego.
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz