Budowa tej niezwykłej i jedynej konstrukcji w północnej Polsce rozpoczęła się wiosną 2020 roku, a zakończyła pod koniec lutego 2022 roku. Drewniana konstrukcja wieży, której wysokość to 35 metrów, znajduje się między trasami na stoku narciarskim Kurzej Góry.
Do wieży prowadzi drewniana ścieżka, o długości około 2 km, która wyposażona jest w wiele tarasów widokowych. Umieszczono na nich instalacje edukacyjne opowiadające historię średniowiecznego Kurzętnika, gdy nad miastem wznosił się warowny zamek.
Cała konstrukcja to 69 wieżyczek wsporczych o wysokościach od 3-19 m oraz 32 wież pośrednich. Różnica wzniesień między stacją dolną, a szczytem wieży wynosi około 70 metrów. Na szczyt wieży docelowo będą prowadzić trzy mosty przechodzące nad trasami zjazdowymi, które w okresie zimowym są chętnie uczęszczane przez narciarzy oraz snowboardzistów.
- Przyjeżdżają do nas goście praktycznie z całej Polski - dowiedzieliśmy się od obsługi wieży widokowej. - Gościliśmy osoby m.in. z Warszawy, Łodzi, Torunia, czy Gdańska. Najwięcej odwiedzających jest oczywiście w weekendy. Wtedy nasz obiekt odwiedza około tysiąca osób. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z poprawą pogody odwiedzających będzie coraz więcej.
Wieża widokowa w Kurzętniku jest bliźniczką tej, która należy do tego samego właściciela (Grupa Pingwina), a która jest dostępna w Krynicy Zdrój.
Kurzętnik jest położony 27 km od Iławy, 48 km od Ostródy i 83 km od stolicy Warmii i Mazur.
Komentarze (28)
Dodaj swój komentarz