W grudniu 2022 ratusz wydał dwa pozwolenia: jedno z nich dotyczyło budynku wielorodzinnego, a drugie jednorodzinnego. Według informacji przekazanych przez rzecznik Urzędu Miasta, Martę Bartoszewicz, budynek wielorodzinny ma mieć 14,65 metra wysokości. Na trzech piętrach znajdzie się 21 mieszkań. Na parterze budynku znajdować będzie się lokal usługowy. W podziemnej kondygnacji znajdował się będzie garaż podziemny. Wyposażony zostanie w 25 miejsc parkingowych - 22 dla lokali mieszkalnych i 3 dla lokali usługowych. Dodatkowo 2 miejsca przeznaczone zostaną dla osób niepełnosprawnych. W sąsiedztwie pojawi się dom jednorodzinny, o wysokości 15,45 metra.
Pod koniec XIX wieku w zakolu Łyny zaczęła się budowa dzielnicy przemysłowej. Jedną z pozostałości jest dawny tartak Raphaelsonów, w ostatnich latach przekształcony w jeden z budynków Centrum Techniki i Rozwoju Regionu oraz Muzeum Nowoczesności. W XX wieku przy ul. Knosały funkcjonowały: gazownia, zajezdnia trolejbusowa, MPK oraz liczne składy i magazyny. W czasach PRL teren ten stał się także skupiskiem garaży i baraków.
W 2013 miasto zakończyło rekultywację terenu. Proces ten miał przyczynić się do uatrakcyjnienia zakola Łyny oraz powstania nowego osiedla. Dzięki usunięciu podziemnej infrastruktury oraz zanieczyszczonej gleby tereny przy ul. Knosały stały się atrakcyjnym miejscem - zarówno dla deweloperów oraz mieszkańców, pragnących mieszkać w sąsiedztwie zrealizowanego przez miasto Parku Centralnego.
Komentarze (21)
Dodaj swój komentarz