Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w wersji pilotażowej zaczęła funkcjonować na terenie garnizonu stołecznego, Podlasia i Pomorza. W kolejnym etapie to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, wdrożono w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim.
Od minionej środy mieszkańcy kolejnych pięciu województw, w tym warmińsko-mazurskiego, mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.
Mapa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach. Chodzi o informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie
bezpośrednich kontaktów z obywatelami oraz informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
W naszym regionie, aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a następnie kliknąć w baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Przekazanie informacji o zagrożeniu zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.
W Olsztynie są już pierwsze zgłoszenia. Czego dotyczą? Między innymi spożywania alkoholi w miejscach publicznych, nieprawidłowego parkowania, aktów wandalizmu, czy żebractwa, czy używania środków odrzucających.
Wszystkie zgłoszenia oznaczane są w odpowiedniej kategorii, która z kolei prezentowana jest poprzez symbole graficzne naniesione na mapę miasta. Sami zobaczcie->
Komentarze (4)
Dodaj swój komentarz