Warmia Towers, 14-piętrowy budynek (początkowo miał mieć 35 pięter), który ma powstać do końca przyszłego roku przy ul. Śliwy w Olsztynie, budzi skrajne emocje.
W niedzielnym wydaniu jednej z lokalnych gazet możemy przeczytać o tym, jak władze miasta i wybranych olsztynian zachwyca ten istny ''drapacz chmur''. Prezydent Olsztyna w kilku zdaniach dziękuje nawet Arbetowi za to, że ''tak odważnie tworzy wizerunek naszego miasta''.
Jaka jest opinia mieszkańców miasta? Już kiedy upubliczniono plan budowy tego budynku, który nazwano Warmią Towers – internauci na lokalnych forach nie tylko krytykowali nazewnictwo, które ich zdaniem ''napompowano'', ale również sam planowany wygląd szklanego wieżowca.
- Budowniczym i władzom naszego miasta wciąż wydaje się, że trochę stali i szkła to oznaka nowoczesności i rozwoju - pisze jeden z internautów. - Czy robienie wielkiego halo z budowy wieżowca nie pokazuje jak ograniczone pojęcie na temat architektury i rozwoju mają nasi włodarze? Z reszt a jakie miasto takie towers - dodaje internauta T.J.
Arbet o Warmia Towers: to nowoczesny kompleks mieszkalno-biurowo-handlowy, który łączy zalety apartamentowca z centrum handlowym i biurowym. Składa się on z dwóch brył o odmiennych funkcjach. Dominującym elementem zamierzenia jest kompleks mieszkaniowy o powierzchni ok. 9.000 m2, który stanowią dwie czternastokondygnacyjne wieże połączone łącznikiem o wysokości dziesięciu kondygnacji z wyniesioną częścią środkową. W części mieszkaniowej znajduje się 198 lokali o powierzchni od 25 do 98 m2.
Drugą bryłę stanowi zespół biurowo-handlowo-usługowy. Na powierzchni ok.6.000 m2 zlokalizowane zostaną oprócz biur o wysokim standardzie podstawowe usługi dla mieszkańców Warmia Towers i naszego miasta, w tym dyskont spożywczy, apteka i przychodnie lekarskie. Zaplanowane zostało także miejsce na punkt przedszkolny. Wyraźną dominantę tej części stanowi powierzchnia biurowa stanowiąca pięciokondygnacyjną bryłę o szklanej fasadzie. Usługowy charakter przewidziano także dla lokali w parterze części mieszkaniowej.
Aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę dla mieszkańców, klientów i gości w kompleksie znajdą się dwie strefy parkowania: naziemna ze 100 miejscami parkingowymi wokół kompleksu oraz trzykondygnacyjna podziemna. Ta druga przewidziana jest dla mieszkańców i użytkowników lokali.
Komentarze (19)
Dodaj swój komentarz