W tym roku głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach OBO ruszyło 25 września. Mieszkańcy miasta mogli głosować tradycyjnie - wrzucając do urn, w wyznaczonych punktach, wypełnione karty głosowania lub online poprzez stronę internetową projektu.
W tym roku mieszkańcy złożyli ponad 170 wniosków, a po ich zweryfikowaniu do etapu głosowania przeszły 103 projekty osiedlowe i 33 projekty zintegrowane. To spośród nich olsztynianie wybierali te najatrakcyjniejsze, które doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Przez początkowe dwa dni głosowania, online swój głos oddało ok. 3,5 tys. olsztynian, a najwięcej głosów internetowych wpływało w trakcie weekendów. Również tradycyjna forma głosowania pokazała duże zainteresowanie olsztynian. W 45 punktach głosowania złożono całe stosy kart. Jak informują urzędnicy, teraz trzeba je wpisać do systemu i policzyć.
- Patrząc po liczbie mieszkańców głosujących elektronicznie oraz ilości kart do głosowania, które trafiły do urn widać, że może paść kolejny rekord aktywności olsztynian! Teraz trzeba tylko w spokoju policzyć głosy z urn i wszystko stanie się jasne. Swoją drogą OBO to znakomita diagnoza potrzeb mieszkańców i to jest jego wartość dodana – komentuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Decyzję olsztynian, a co za tym idzie – najpopularniejsze projekty, które zostaną skierowane do realizacji, poznamy 24 października.
Wybrane zostaną 23 projekty osiedlowe i cztery projekty zintegrowane (prowadzące do zaspokojenia potrzeb mieszkańców więcej niż jednego osiedla). Na realizację projektu osiedlowego przeznaczone zostanie po maksymalnie 110 tys. złotych, a zintegrowanego 300 tys. złotych. W sumie do rozdysponowania mieszkańcy miasta mają 3,73 mln złotych.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz