Przypomnijmy, system roweru miejskiego z powodzeniem funkcjonuje w wielu miastach np. w Warszawie, czy Wrocławiu, których mieszkańcy uważają to za jedną z trafniejszych, miejskich inwestycji. Konkurs na wskazanie przykładowych lokalizacji stacji Olsztyńskiego Roweru Miejskiego, czyli punktów, w których można byłoby wypożyczyć rower za niewielka opłatą, by zwiedzać miasto, czy po prostu dotrzeć do wyznaczonego celu nie korzystając z komunikacji miejskiej, czy samochodu – cieszył się popularnością wśród olsztynian.
- Najbardziej cieszy fakt, że głosujący podeszli do zadania bardzo dojrzale. Zarówno z propozycji konkursowych, jak i tych w formie komentarzy wyłania się obraz systemu roweru miejskiego, który nie będzie jedynie uliczną dekoracją, a realnym środkiem komunikacji miejskiej – mówi Paweł Klonowski, prezes stowarzyszenia.
Wśród zaproponowanych lokalizacji roweru nie zabrakło centralnych miejsc jak Wysoka Brama, rynek Starego Miasta i Targ Rybny, ale również oddalonych od centrum jak: Jaroty, Plaża Miejska, Dworzec Zachodni, Jezioro Długie czy Kortowo. W komentarzach dominowały natomiast propozycje zlokalizowane na olsztyńskich osiedlach oraz przy takich obiektach jak Aquasfera, C.H. Aura, Galeria Warmińska, Centrum Języków UWM czy fabryka Michelin.
- Zgodnie z wynikami mieszkańcy rowerem miejskim dojechać chcieliby zarówno z i do centrum miasta, pracy, sklepu czy na plażę. Oznacza to, że sieć stacji powinna być stosunkowo gęsta już na starcie inwestycji i powinna być sukcesywnie rozbudowywana zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Decyzja w tej sprawie leży jednak po stronie władz miasta i miejmy nadzieję, że nie pozwolą na nią długo czekać – dodaje Paweł Klonowski.
Wyniki głosowania dostępne są na stronie organizatora na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/olsztynskirowermiejski.
Fundatorem nagród w konkursie był poseł Paweł Papke.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz