Dziś jest: 16.09.2024
Imieniny: Cypriana, Edyty
Data dodania: 2024-07-31 12:29

Krzysztof Brągiel

Olsztyński "człowiek z żelaza". Paweł Najmowicz zdominował Puchar Świata w podwójnym Ironmanie

Olsztyński
Paweł Najmowicz wygrał zawody Pucharu Świata w ultra triathlonie

Triathlonista z Olsztyna, Paweł Najmowicz, zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Lensahn. Dystans podwójnego Ironmana pokonał w 19:45:52, ponad godzinę przed drugim zawodnikiem.

W miniony weekend (26-28 lipca) Paweł Najmowicz zdominował zawody Triathlon Lensahn. Pokonanie podwójnego Ironmana, a więc 7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegania, zajęło zawodnikowi z Olsztyna 19 godzin 45 minut 52 sekundy. Drugi na mecie pojawił się inny Polak, Tomasz Brembor, który morderczy wyścig ukończył z czasem 20:54:37.

Najmowicz przed zawodami nie ukrywał, że jego celem jest rekord świata. Do najlepszego w historii wyniku Roberta Karasia finalnie zabrakło jednak nieco ponad godzinę (rekord wynosi 18:44:38).

To kolejny sukces Najmowicza na ultra dystansie dwukrotnego Ironmana. Rok temu zawodnik triumfował podczas Pucharu Świata w Emsdetten. Wówczas przekroczył metę w 19:31:31

Tegoroczne zwycięstwo olsztyński triathlonista zadedykował swojemu tacie, u którego zdiagnozowano raka.

- Chcę mu pokazać, że walka ma sens, że w każdej trudnej chwili ważne jest, aby się nie poddawać

– czytamy w mediach społecznościowych sportowca.

To będzie emocjonalny wpis… 💖 Ten wyścig dedykuję mojemu tacie, który niedawno usłyszał najtrudniejszą wiadomość w swoim...