Partia Razem ma już swoje listy wyborcze. Na Warmii i Mazurach działacze będą starać się o wejście do sejmiku wojewódzkiego. W stolicy regionu pojawił się Adrian Zandberg, współzałożyciel partii Razem, który przedstawił liderów list. Zandberg nakreślił również program wyborczy partii. Jak przyznał, jednym z ważniejszych punktów będzie rozwój transportu zbiorowego.
- W województwie warmińsko-mazurskim wciąż istnieją miejsca, gdzie nie da się dojechać pociągiem ani autobusem. To niedopuszczalne w europejskim kraju wXXI wieku. Doprowadzimy linie autobusowe do wszystkich miast i wsi sołeckich, gdzie nie da się dotrzeć koleją – mówił.
Listę w okręgu nr 1 województwa (Olsztyn) otwiera Małgorzata Matuszewska-Boruc, działaczka społeczna, feministka, rzeczniczka okręgu olsztyńskiego.
Z drugiego miejsca kandydować będzie Bartosz Grucela, działacz społeczny i samorządowy. Zawodowo zajmuje się sprawami lokalnymi. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie zajmuje się współpracą międzynarodową.
Emilia Bartkowska - okręg 2 miejsce 1. Pracownica kultury, z wykształcenia kulturoznawczyni. Pracuje od pierwszej edycji przy WAMA Film Festival. W sejmiku wojewódzkim chce się zająć głównie działaniem na rzecz równości i rozwojem kulturalnym regionu.
Bogdan Kuligowski - okręg 2 miejsce 2. Przedsiębiorca budowlany.
Grzegorz Markoń - okręg 4 miejsce 1. Mazur z krwi i kości, ełczanin. Teoretyk i praktyk polityki. Pasjonat spraw społecznych, historycznych i miejskich.
Kamila Kwiecińska - okręg 2 miejsce 2. Feministka i buddystka, samorządowiec.
Małgorzata Rutkowska - okręg 5 miejsce 1. Działaczka LGBT, zajmuje się problematyką resocjalizacji.
Marcin Gulczyński – okręg 5 miejsce 2. Rodowity olsztynianin. Lat 37, mgr filozofii, zawód obecny administrator danych, w przeszłości makler (co go wyleczyło z wiary w współczesny kapitalizm). Interesuje się tematyką przestępstw gospodarczych, spraw międzynarodowych oraz samorządu lokalnego. Wieloletni członek stowarzyszeń historyczno-kulturowych. Współtworzył ruch rycerski oraz propagował szermierkę historyczną od 17 lat. Członek stowarzyszenia “Wartownia” zajmującego się rewitalizacją budynków poniemieckich.
- Czas postawić na społeczeństwo – mówiła Matuszewska-Boruc. – Jesteśmy partią progresywną, demokratyczną, walczącą o prawa kobiet. Kandyduję do Sejmiku Wojewódzkiego, bo jestem głosem kobiet, jestem głosem zwykłych ludzi. Nie może być tak, że decyzje dotyczące transportu publicznego podejmują osoby, które korzystały z niego ostatnio 20 lat temu. Szczególnie ważna w działaniach samorządowych jest dla mnie równość w życiu lokalnym. Wprowadzimy Europejską kartę równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym. Prócz tego, wprowadzimy antydyskryminacyjne warsztaty edukacyjne i kampanie społeczne dla różnych grup społecznych.
Komentarze (18)
Dodaj swój komentarz