Dziś jest: 24.11.2024
Imieniny: Chryzogona, Emmy, Flory
Data dodania: 2021-12-06 12:30

Redakcja

Peeling enzymatyczny – czy warto wprowadzić go do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Peeling enzymatyczny – czy warto wprowadzić go do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Złuszczanie naskórka jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, które możemy wykonać samodzielnie w domu. W tym celu warto sięgnąć po peeling enzymatyczny – mniej popularny od peelingu mechanicznego i nieco bardziej wymagający, ale za to niezwykle skuteczny. Dowiedz się, jak działa ten kosmetyk, jakich możesz oczekiwać od niego efektów, oraz czy jest odpowiedni dla Twojego typu cery.

reklama

Czym jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny uznaje się za najdelikatniejszą formę złuszczania martwego naskórka, dlatego jest on szczególnie polecany osobom z cerą wrażliwą i naczyniową. Preparat nie wywołuje podrażnień, ponieważ zawarte w nim substancje czynne na bazie enzymów nie przenikają w głąb skóry. Nie powinno się go jednak używać w przypadku uszkodzonego naskórka, infekcji wirusowych lub bakteryjnych powstałych na twarzy oraz wykwitów, zaś w przypadku trądziku młodzieńczego i różowatego należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować zasady swojej pielęgnacji z dermatologiem. Peelingi enzymatyczne jeszcze niedawno wykonywało się głównie w gabinetach kosmetycznych, jednak od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki przeznaczone do użytkowania w warunkach domowych.

Największe zalety peelingu enzymatycznego

Peeling enzymatyczny nie zawiera drobinek ścierających, które są podstawowym składnikiem choćby peelingu mechanicznego. Znajdujące się w nim enzymy powodują za to rozpuszczanie białek w zrogowaciałych, martwych komórkach naskórka, co przyczynia się do jego szybszego złuszczenia. Kosmetyk nie tylko pobudza tworzenie nowych komórek skóry i przyspiesza jej regenerację, ale także ułatwia późniejsze wchłanianie przez nią dobroczynnych składników zawartych w kremach czy olejkach pielęgnacyjnych. Po zastosowaniu peelingu cera jest widocznie oczyszczona, wygładzona i zmiękczona, a jej koloryt wyrównany. Preparat odtyka również pory, usuwa zaskórniki oraz widocznie poprawia kondycję zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej warstwy skóry. Za jego skuteczność odpowiadają głównie enzymy z owoców, które aktywują się podczas kontaktu z wodą. Są na przykład papaina (pozyskiwana z owoców papai, rozjaśnia plamy słoneczne i trądzikowe blizny), bromelaina (uzyskiwana z ananasa, działa złuszczająco i wygładzająco czy arbutyna (z borówki, o działaniu antybakteryjnym i kojąca podrażnienia skórne).

Jak stosować peeling enzymatyczny?

1. Peeling enzymatyczny należy nakładać wyłącznie na czystą skórę. Jeśli zawiera on w składzie substancje myjące wystarczy tylko usunąć makijaż. Jeśli nie, konieczne będzie przemycie twarzy żelem, pianką lub emulsją.

2. Następnie należy wykonać masaż, podczas którego peeling zmienia się w kremową emulsję. Powinien on trwać od 5 do 10 minut. Kosmetyk można pozostawiać na twarzy tak jak maseczkę i zwilżać, gdy będziemy czuć, że wysycha.

3. Peeling enzymatyczny zmywamy letnią wodą, a później delikatnie osuszmy i nawilżamy skórę. Czynność trzeba powtarzać minimum raz w tygodniu w możliwie regularnych odstępach czasu.

Peeling enzymatyczny to doskonały sposób na utrzymanie wrażliwej cery w dobrej kondycji i przywrócenie jej zdrowego wyglądu. Przekonaj się o tym na własnej skórze, wybierając z drogerii internetowej Makeup produkt najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl