Wykonawca informację o przedłużającej się modernizacji Uranii przekazał władzom miasta. Wniosek jest rozpatrywany przez ratusz. Pierwotnie obiekt miał być gotowy w lutym 2023 r., jednak remont może się wydłużyć do sierpnia 2023 r. Firma musiała się uporać z kłopotami kadrowymi. 66 obywateli Ukrainy, którzy pracowali na budowie, wyjechało do swojej ojczyzny bronić jej przed Rosjanami (Wykonawca przebudowy Uranii ma kłopoty. Ukraińcy pojechali walczyć za swój kraj). Obecnie na placu budowy jest około 240 pracowników.
Kolejnym problemem był wzrost cen materiałów budowlanych, co doprowadziło do tego, że wykonawca wystąpił o zwiększenie wartości kontraktu.
Ratusz szuka także firmy, która będzie zarządzała obiektem. Rozpisano przetarg, wpłynęła jedna oferta.
- Tak olbrzymi obiekt, który jest obecnie modernizowany, musi mieć operatora. W związku z tym przygotowaliśmy i ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór operatora. Wpłynęła jedna oferta - firmy z Katowic – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
W ramach negocjacji ustalane będą warunki zarządzania halą. Operator będzie odpowiedzialny za organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zarządca będzie mógł zarabiać na tym, ale będzie musiał udostępniać ją także na potrzeby publiczne.
Przypomnijmy, że po remoncie hala Urania ma pomieścić 4 tys. widzów. W bryle "A" zaprojektowano centralnie usytuowane boisko do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsal. Oprócz tego będzie można organizować zawody bokserskie, zapaśnicze, taekwondo. Będzie się tam znajdowała widownia z miejscami stałymi, mobilnymi, dla osób z niepełnosprawnościami oraz stojącymi. Wyodrębniona zostanie strefa VIP oraz strefa dla dziennikarzy.
Z kolei w bryle "BC" znajdzie się podpiwniczenie, w którym będą pomieszczenia techniczne i parkingi. Wyżej powstaną m.in. sala treningowo-rozgrzewkowa, sala do podnoszenia ciężarów, pomieszczenia dla sędziów czy trenerów, siłownia, pomieszczenia rehabilitacyjne i medyczne oraz biurowe czy pomieszczenia do obsługi lodowiska-rolkowiska.
Wartość inwestycji to niemal 195 mln zł. Prawie 130 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Komentarze (39)
Dodaj swój komentarz