Pierwsze dni w przedszkolu to wielkie przeżycie dla dzieci i rodziców. Okazuje się, że przed przekroczeniem progu przedszkola, wsparcia potrzebują przede wszystkim… rodzice, aby najpierw oni poczuli się bezpiecznie. Kluczem do łagodnego przystosowania malucha do nowych warunków, jest zbudowanie zaufania poprzez efektywną współpracę rodzica z przedszkolem. Temu służą organizowane w Szesnastce poniedziałkowe spotkania adaptacyjne, gdzie w przyjaznej atmosferze budowane są relacje, oparte na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Dzięki temu 1. września dzieci i rodzice wkraczają w nowy etap życia z radością i pewnością siebie.
Dlaczego warto wybrać Przedszkole Szesnastka?
Przedszkole Szesnastka łączy sprawdzone metody edukacyjne z nowoczesnym podejściem do nauki. Dzieci uczą się poprzez doświadczanie, współpracę i działanie, co sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności staje się dla nich naturalnym i angażującym sposobem poznawania rzeczywistości.
Przedszkole Szesnastka – rozwijamy talenty, budujemy solidne fundamenty
W Szesnastce dzieci nie korzystają z podręczników i pakietów edukacyjnych, uczą się przez działanie w czasie i przestrzeni – programy dostosowywane są do ich potrzeb i stymulują naturalną ciekawość świata;
✔ Dziecięca Matematyka® – codzienne ćwiczenia rozwijające kompetencje matematyczne uczą logicznego myślenia i rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Udział w ogólnopolskim projekcie #20minutdlaMatematyki sprawia, że matematyka z zabawy przechodzi w naukę, a z nauki w zabawę,
✔ Klucz do uczenia się® – koncentruje się na rozwijaniu umiejętności niezbędnych do życia w przyszłości, rozwija zdolności poznawcze, komunikacyjne, samoregulację, przygotowując dzieci do szkolnych i życiowych wyzwań,
✔ autorski program regionalny „Mój dom, moje przedszkole, moja szkoła, moje miasto” – ma na celu budowanie w dzieciach potrzeby przynależności do Małej Ojczyzny. Poprzez poznawanie lokalnych tradycji, historii i kultury, dzieci uczą się szacunku do swojego dziedzictwa. Szczególne znaczenie w edukacji regionalnej mają baśnie patronki – Ireny Kwintowej.
✔ Pozytywna Dyscyplina® – to nowoczesne podejście wychowawcze, które wspiera dzieci w uczeniu się odpowiedzialności, empatii i samodzielności. Kompetentna kadra pomaga dzieciom rozwijać wewnętrzną motywację, poczucie własnej wartości oraz sprawczość. Uczy rozwiązywać konflikty bez stosowania kar i nagród, wspierając w tym obszarze również rodziców,
✔ Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach twórczych, które rozwijają wyobraźnię, motorykę małą i dużą oraz zdolności językowe. Rytmika, język angielski, joga, taniec towarzyski, Musicon®, a także udział w koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych pozwalają rozpoznawać talenty i wspierać rozwój mocnych stron dziecka.
Przedszkole Szesnastka – rozwijamy umiejętności, otwieramy możliwości
✔ codzienne zabawy w przestrzennym ogrodzie – edukacja przez ruch i kontakt z naturą to sposób na doskonalenie odporności przedszkolaków, ich kondycji fizycznej i stymulowania zmysłów, czyli naturalna integracja sensoryczna. Plac zabaw wyposażony jest w certyfikowany sprzęt, a lapidarium, łąka kwietna czy ogródek warzywny, uatrakcyjniają swobodne zabawy dzieci.
✔ indywidualne podejście do dziecka – każdy przedszkolak uczy się w własne tempie, działając, doświadczając, „myśląc rękoma” w odpowiednio zorganizowanej przestrzeni, przy pomocy zaangażowanych nauczycieli i pracowników obsługi,
✔ wsparcie dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych – wychowankowie Szesnastki otrzymują profesjonalną pomoc psychologa, logopedy i pedagoga, co pozwala im harmonijnie rozwijać się i czuć bezpiecznie. Przedszkole współpracuje z rodzicami w budowaniu solidnych fundamentów u dzieci.
✔ własna kuchnia – starannie komponowane menu wspiera prawidłowy rozwój maluchów i kształtuje w nich zdrowe nawyki żywieniowe oraz dba o sprawność fizyczną. Na zajęciach kulinarnych dzieci przezwyciężają niechęć do warzyw i owoców, samodzielnie przygotowując zdrowe potrawy.
Zaufaj doświadczeniu, Przedszkole Szesnastka to dobry wybór dla Twojego dziecka. Przekonaj się o tym na Dniach Otwartych – 21 i 22 lutego.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz