Uczniowie szkół podstawowych w Szczytnie mieli wypełnić ankiety diagnozujące problemy społeczne. Kwestionariusze trafiły do placówki z urzędu miasta. W kwestionariuszu padały pytania na temat używek, przemocy, a także seksualności, pytano m.in. o to, w jakim wieku najlepiej rozpocząć współżycie. Wyniki miały być porównane z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków
Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w szkołach podstawowych, a to oznacza, że mogło dojść do złamania prawa oświatowego.
- Na chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające. Czekamy na wyniki. Wizytatorki przygotują protokół, na podstawie którego kurator, zgodnie z rozpoznaniem, wyda dyrektorowi zalecenia – powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata Hochleitner, dyrektorka Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Gdy dyrekcja szkoły dowiedziała się, jakie pytania są zawarte w ankiecie, wstrzymała ją. Jednak zanim to się stało, zdążyło ją wypełnić około 100 dzieci.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz