Radny Arczak w interpelacji zadał trzy pytania.
1. W jakim horyzoncie czasowym planowana jest budowa ww. łącznika?
2. Jakie analizy, pogramy, strategie czy projekty wskazują potrzebę budowy ww. łącznika?
3. Czy została opracowana koncepcja przestrzenna ww. łącznika? Jeśli tak, proszę o przedstawienie tego materiału.
– możemy przeczytać w dokumencie.
Radny dodał, że napisał interpelację z uwagi na znaczące zainteresowanie mieszkańców Zatorza zamierzeniami władz Olsztyna wobec terenu znajdującego się przy ul. Kolejowej. Przyznał, że według założeń Programu Zatorze z 2018 roku, urząd miasta nie przewidywał stworzenia łącznika drogowego w ciągu ul. Kolejowej.
Odpowiedź prezydenta Piotra Grzymowicza ukazała się w grudniu. Na wstępie napisał, że obszar wzdłuż ul. Kolejowej jest jednym z celów szczegółowych Programu Zatorze, który opracowują urzędnicy z Wydziału Urbanistyki i Architektury.
Ciąg wzdłuż ulicy kolejowej można podzielić na dwie części. Pierwszą jest fragment przy „Zatorzance”, targowisku oraz zabytkowej pierzei kamienic. Drugą część stanowi ciąg pieszy usytuowany przy niewielkich obiektach handlowych oraz wielopiętrowych blokach.
Przestrzeń ta poprzez swoje usytuowanie (wpisuje się w najkrótszą trasę miedzy dwoma ważnymi generatorami ruchu na Zatorzu: Dworcem Olsztyn Główny a Koszarami Dragonów), sąsiedztwo zabudowy wielorodzinnej, handlu i usług oraz uspokojony ruch samochodowy ma predyspozycję do stania się atrakcyjną, zazielenioną przestrzenią publiczną z ciągiem pieszo-rowerowym. Taki kierunek rozwoju będzie wskazywał dla przedmiotowego obszaru przygotowywany Program.
– możemy przeczytać w odpowiedzi Piotra Grzymowicza.
Komentarze (27)
Dodaj swój komentarz