Za realizację inwestycji odpowiada spółka VILLAGE ze Rzgowa, zarządzana przez jednego z najbogatszych Polaków, Antoniego Ptaka. Prace postępują. Jak informowaliśmy w materiale pt. Kiedy powstanie park rozrywki w Łutynówku? "Wydaliśmy decyzję", w czerwcu wydana została decyzja środowiskowa, co zakończyło procedury na szczeblu gminy Olsztynek.
- Wydaliśmy decyzję środowiskową w czerwcu, która uprawomocnia się w drugiej połowie lipca. To zakończyło wszystkie procedury na szczeblu gminnym. Inwestor może już wystąpić o pozwolenie na budowę i przystąpić do prac. Czas do uprawomocnienia się decyzji daje możliwość złożenia odwołania, ale póki co nie posiadamy informacji, żeby ktoś coś złożył – mówił w rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl Robert Waraksa, burmistrz Olsztynka.
Starosta olsztyński, Andrzej Abako podzielił się z mediami już w maju br. informacją, iż jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, latem wydane zostanie pozwolenie na budowę. Tak też się stało.
Początkowo w Łutynówku zagospodarowanych będzie tylko około pięciu z trzystu hektarów terenów przeznaczonych pod inwestycję. Na stronie urzędu gminy w Olsztynku widnieje zapis, iż park obejmie obszar 185 ha, z czego blisko 100 ha w zabudowie. Na miejscu przewidziano też parkingi o powierzchni ok. 12 ha.
Wstępną fazę realizacji inwestycji stanowi budowa kolejki górskiej. Podwieszony na słupach tor, po którym poruszać się będą wagoniki z głodnymi wrażeń pasażerami, liczyć ma ok. 600 metrów.
Projekt planowanej inwestycji
Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Na trasie rollercoastera pojawią się ostre zakręty, niespodziewane spadki czy wzniesienia na ok. 23 m nad poziomem gruntu.
- Pięć minut szaleńczej jazdy z gwałtownymi zmianami prędkości powodującymi przeciążenia, niedociążenia, a nawet poczucie nieważkości ma zapewnić pierwsza inwestycja w przyszłym parku rozrywki w Łutynówku pod Olsztynkiem. Firma Village Sp. z o.o. ze Rzgowa, która realizuje ten projekt otrzymała już oficjalne pozwolenie na budowę wydane przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie – czytamy na stronie internetowej starostwa powiatowego.
Park funkcjonował będzie sezonowo - od maja do października.
W Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego inwestor zgłosił już formalne rozpoczęcie prac.
Pojawiły się jednak pewne komplikacje. Pozwolenie na budowę oraz wspomniana wyżej decyzja środowiskowa wydana przez burmistrza, zostały zaskarżone przez ekologów. Miłośnicy przyrody ostrzegają, że inwestycja będzie miała negatywny wpływ na środowisko oraz zdegraduje cenne obszary Natura 2000.
Czytaj również:
Komentarze (17)
Dodaj swój komentarz