Świadkowie Jehowy, znani z działalności kaznodziejskiej „od drzwi do drzwi”, co roku organizują również specjalne kampanie mające na celu podniesienie świadomości społecznej na temat biblijnych rozwiązań, które są odpowiedzią na wiele kwestii nad którymi zastanawiają się dziś ludzie. Michał Bohuszewicz, rzecznik Świadków Jehowy w regionie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim, wyjaśnił: - W dobie obecnej wiele osób szuka odpowiedzi na ważne pytania życiowe oraz szuka wskazówek pomocnych w rozwiązywaniu codziennych problemów. Niejeden zastanawia się też, co przyniesienie nam przyszłość. Jak się okazuje, Pismo Święte dostarcz nam odpowiedzi na te istotne pytania.
Pomocą w takim kursie jest krótka broszura zatytułowana „Już zawsze ciesz się życiem!”. Obejmuje ona następujące tematy: Jak Biblia może ci pomóc?, Biblia daje nadzieję, oraz Czy możesz zaufać Biblii?. Kurs zawiera serie pytań i odpowiedzi oraz filmy wideo i wyjaśnia, w jaki sposób Pismo Święte pomaga polepszyć jakość naszego życia, na przykład poprzez wzmocnienie relacji w rodzinie, w pracy czy w szkole. Cotygodniowe lekcje mogą trwać zaledwie pięć minut i mogą być prowadzone w preferowanym przez daną osobę miejscu osobiście lub za pośrednictwem wideokonferencji lub rozmowy telefonicznej.
- Rozpoczęcie kursu biblijnego nie zobowiązuje do jego kontynuowania, ale wiele osób przekonało się, że wystarczy poświęcić trochę czasu, żeby dowiedzieć się jak Biblia pomaga nam rozwiązywać nasze bieżące problemy - dodaje Bohuszewicz. - Co ważniejsze, Pismo Święte zawiera nadzieję, na trwałe rozwiązanie wszystkich problemów w przyszłości”.
Udział w interaktywnym kursie biblijnym prowadzonym przez Świadków Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.
Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1090 języków. W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą ponad 116 000 osób.
W Olsztynie jest ponad 1 tys. Świadków Jehowy, którzy dwa razy w tygodniu spotykają się w dwóch Salach Królestwa: przy ulicy Traugutta oraz Borowej.
* * *
Kim są Świadkowie Jehowy?
Świadkowie Jehowy to chrześcijanie, którzy oddają cześć Bogu Jehowie (osobiste imię Boga zostało wyjawione w Biblii). Chcąc naśladować Jezusa Chrystusa, dobrowolnie uczestniczą w działalności ewangelizacyjnej, poprzez którą promują edukację biblijną, głównie w celu przekazywania dobrej nowiny o Królestwie Bożym, prawdziwym rządzie. Przez całe życie czytają Biblię i starają się żyć zgodnie z jej zasadami – Księga Izajasza 43:10-12; 1 List apostoła Piotra 2:12.
Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą od domu do domu?
Jezus polecił swoim naśladowcom: „Pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów” (Ewangelia wg Mateusza 28:19, 20). Kiedy wysyłał do tej działalności swoich pierwszych uczniów, powiedział, żeby odwiedzali ludzi w ich domach (Ewangelia wg Mateusza 10:7, 11-13). Po jego śmierci chrześcijanie w I wieku kontynuowali to dzieło, głosząc „publicznie i od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20). Trzymają się tego wzorca i przekonują, że głoszenie od domu do domu jest skutecznym sposobem docierania do ludzi.
Czy Świadkowie Jehowy przymuszają innych do zmiany religii?
Nie, nie postępują w taki sposób. W ich głównym czasopiśmie, Strażnicy, oświadczono: „Zmuszanie kogoś do zmiany religii jest złe”. Unikają więc takiej postawy z następujących powodów:
* Jezus nigdy nie wywierał na ludzi presji, by przyjęli głoszone przez niego orędzie. Wiedział, że zareaguje na nie stosunkowo niewiele osób (Ewangelia wg Mateusza 7:13, 14). Kiedy niektórzy uczniowie zgorszyli się tym, co powiedział, pozwolił im odejść i nie zatrzymywał ich za wszelką cenę (Ewangelia wg Jana 6:60-62, 66-68).
* Swoich naśladowców Jezus uczył, żeby nikomu nie narzucali własnych wierzeń. Zamiast nalegać, by inni przyjęli dobrą nowinę o Królestwie wbrew swej woli, uczniowie mieli wyszukiwać tych, którzy chętnie by jej słuchali (Ewangelia wg Mateusza 10:7, 11-14)
* Wymuszona zmiana religii nie ma sensu, ponieważ dla Boga liczy się tylko oddanie płynące z serca (Księga Powtórzonego Prawa 6:4, 5; Ewangelia wg Mateusza 22:37, 38).
Komentarze (13)
Dodaj swój komentarz