"Cyfrowa szóstka" to projekt dotyczący zakupu nowoczesnego wyposażenia na potrzeby trzech szkół podstawowych i trzech liceów ogólnokształcących znajdujących się na terenie gminy Olsztyn. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim polepszenie warunków edukacji wspierającej tzw. umiejętności kluczowe uczniów.
Nowoczesne pracownie dydaktyczne (także służące uczniom z niepełnosprawnością oraz specjalnymi potrzebami dydaktycznymi) moły dzięki tym środkom powstać w następujących olsztyńskich placówkach:
* Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego - pracownia nauk ścisłych i nauczania eksperymentalnego oraz pracowania ICT;
* Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu - pracowania informatyczna i pracowania językowa;
* Szkoła Podstawowa nr 34 im. Józefa Malewskiego - pracowania informatyczna;
* III LO im. Mikołaja Kopernika - dwie pracownie informatyczne;
* Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 (IV Liceum Ogólnokształcące) - pracowania mobilna językowa oraz dwie pracownie informatyczne;
* V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy - pracownia terminalowa: językowo-edukacyjna oraz pracowania laboratorium przyszłości - studio telewizyjne.
- Nasza szkoła wzbogaciła się o kolejną nowoczesną pracownię - nie kryje radości Anna Struk, dyrektorka V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie. - Tym razem to pracownia terminalowa, gdzie uczniowie na lekcji geografii mogą tworzyć mapy oraz zarządzać danymi w jednym z najprężniej rozwijających się systemów informacji przestrzennej QGIS.
Anna Struk podkreśla, że funkcjonalność pracowni jest szeroka i nie kończy się na geografii: - Obsługuje też inne programy, w tym AutoCAD, wykorzystywany w dziedzinach technicznych i inżynierskich - dodaje.
Projekt "Cyfrowa szóstka" został zrealizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Jego wartość to niemal 1,3 mln złotych.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz