Olsztynianie mogą kupić węgiel w preferencyjnych cenach. Wystarczy złożyć wniosek o zakup paliwa stałego w MOPS-ie.
W jaki sposób zamówić węgiel?
* mieszkaniec składa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wniosek o zakup węgla,
* po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku MOPS przekazuje mieszkańcowi informację o możliwości zakupu węgla oraz instrukcję dalszego postępowania (m.in. sposób rezerwacji węgla, wyliczenia kwoty do zapłaty i wskazanie rachunku do zapłaty, termin odbioru paliwa),
* po wykonaniu czynności wskazanych w instrukcji mieszkaniec odbiera węgiel w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.
Każdy mieszkaniec będzie mógł kupić do trzech ton węgla - 1,5 tony przed końcem 2022 r. oraz 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Wnioskowana ilość paliwa to wielokrotność 500 kg. W sprzedaży dostępny jest węgiel ekogroszek oraz węgiel gruby. Cena to 2000 zł brutto za tonę.
MOPS szacuje, że w Olsztynie kupnem węgla może być zainteresowanych około 2 tys. osób.
20 września weszła w życie ustawa o dodatku węglowym, która określa gospodarstwo domowe jako „osobę fizyczną, samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe), albo osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe)”. Program dystrybucji węgla przez samorządy zakłada sprzedaż węgla gospodarstwom domowym w maksymalnej cenie 2000 zł, co oznacza, że cena za tonę węgla w Olsztynie jest wyznaczona na maksymalnym poziomie.
Komentarze (20)
Dodaj swój komentarz