W tym roku Szewczyk postanowił zorganizować wspólne zwiedzanie olsztyńskiego ratusza. Zwycięzca licytacji będzie miał okazję zobaczyć gabinet prezydencki oraz odkryć miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla olsztynian. Dla niestrudzonych wspinaczką po schodach, możliwe będzie także podziwianie panoramy miasta z wieży ratuszowej... ale to dopiero po 110 stopniach.
Po zwiedzaniu (i wspinaczce), prezydent Olsztyna oferuje wspólny lunch.
Porozmawiamy o Olsztynie, planach na jego przyszłość i Twoich pomysłach na rozwój miasta. Wszystko w swobodnej atmosferze, bez garniturów i formalności
- informuje Szewczyk na swoich mediach społecznościowych.
Budowa nowego ratusza w Olsztynie odbywała się w latach 1912-1915 w miejscu rozebranego na początku XIX w. Kościoła św. Krzyża. Nowa siedziba władz miasta została wzniesiona według projektu architekta miejskiego, Maxa Boldta. W latach 20. XX w., po odbudowaniu skrzydła południowo-wschodniego, ratusz otrzymał taką formę architektoniczną, jaką znamy dzisiaj. Do 1915 roku, funkcję siedziby władz miasta pełnił Stary Ratusz, ulokowany na olsztyńskiej starówce. Zmiana budynku ratusza miała związek z szybkim rozwojem miasta. Aktualnie w budynku urzęduje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.
- To nie tylko okazja do wyjątkowego spotkania, ale przede wszystkim wsparcie szczytnej inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od lat zmienia rzeczywistość na lepsze dla zdrowia nas wszystkich - zachęca prezydent Olsztyna.
W 2024 roku trwała dyskusja między włodarzem a radą miasta. Punktem sporu było nadanie nowo powstałemu placu - na rondzie łączącym ulice: Wilczyńskiego, Witosa i Krasickiego – im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W głosowaniu 14 radnych było za, a 9 przeciw. Oficjalne otwarcie jest planowane na wiosnę 2025 roku, na które zaproszono samego prezesa WOŚP.
Czytaj więcej na ten temat: Burzliwa dyskusja ws. placu WOŚP w Olsztynie. „Panie prezydencie, czy tak ma wyglądać dialog?”
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz