„To inwestycja w siebie i swoją przyszłość”
Rekrutacja śródroczna na studia magisterskie skierowana jest to osób, które mają już na swoim koncie dyplom inżyniera, magistra inżyniera bądź ukończenia studiów wyższych za granicą. Jak czytamy na stronie internetowej UWM, to szansa dla tych, którzy zamierzają pogłębić zdobytą wiedzę lub, po prostu, ułatwić sobie start na rynku pracy.
- To inwestycja w siebie i swoją przyszłość. To czas, by lepiej poznać wybraną dziedzinę, zdobyć cenione na rynku pracy kwalifikacje i rozwijać nowe kompetencje. Po ukończeniu studiów magisterskich otwierają się przed Wami drzwi do kariery naukowej, bo dzięki dyplomowi możecie później kontynuować naukę w Szkole Doktorskiej UWM – zachęcają przedstawiciele uczelni.
Terminy i wyniki
Pierwszym krokiem dla zainteresowanych jest rejestracja w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IKR), która startuje w piątek 24 stycznia i potrwa do 18 lutego (wtorek) do godz. 15:00.
Następnie należy wybrać dostępny kierunek studiów (wykaz zamieszczamy na dole artykułu) i uiścić opłatę rekrutacyjną, jak również w terminie zamieścić zaświadczenie o ukończeniu studiów (co najmniej I stopnia), wystawione przez macierzysty dziekanat.
Wyniki rekrutacji pojawią się w systemie IRK już 20 lutego (czwartek). Jeśli kandydat zobaczy komunikat o treści „zakwalifikowany na studia”, będzie miał wówczas jeden dzień (do 21 lutego, do godz. 15:00) na dostarczenie wymaganych dokumentów. Szczegółowe informacje dotyczące wskazanego aspektu, nasi Czytelnicy znajdą tutaj. Warto pamiętać, że niezłożenie dokumentów w terminie równoznaczne będzie z rezygnacją ze studiów na danym kierunku.
Jakie kierunki oferuje uczelnia?
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w śródrocznej rekrutacji oferuje 17 kierunków w trybie stacjonarnym oraz 5 II stopnia w trybie niestacjonarnym. Poniżej zamieszczamy listę dostępnych kierunków.
Studia II stopnia w trybie stacjonarnym:
-
Architektura krajobrazu
-
Biogospodarka rybacka
-
Biotechnologia
-
Budownictwo
-
Gastronomia – sztuka kulinarna
-
Geodezja i Kartografia
-
Gospodarka Przestrzenna
-
Informatyka
-
Inżynieria środowiska
-
Leśnictwo
-
Mechanika i budowa maszyn
-
Mechatronika
-
Ochrona środowiska
-
Odnawialne źródła energii
-
Rolnictwo
-
Technologia żywności i żywienie człowieka
-
Zootechnika.
Studia II stopnia w trybie niestacjonarnym:
-
Budownictwo
-
Informatyka
-
Mechanika i budowa maszyn
-
Rolnictwo
-
Zootechnika.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz