Według AI typowy stadion dla Śląska powinien znaleźć się w kopalnianym zapadlisku, w Zakopanem trybuny mogłyby stanowić strzeliste dachy góralskich chat, a w Warszawie kamienice. Obiekt najbardziej reprezentatywny dla Warmii i Mazur sztuczna inteligencja widzi, jako rozległe rozlewisko. W bezpośrednim sąsiedztwie znalazły się wodne kaskady, a nieco dalej lasy i jeziora.
Tak sztuczna inteligencja widziałaby stadiony typowe dla Warszawy i Śląska
Uzyskany obraz może przywoływać skojarzenia ze słynnym meczem na wodzie z mistrzostw świata w 1974. Reprezentacja Polski na murawie pełnej kałuż uległa wówczas RFN w stosunku 0-1. Młodszym kibicom stadion pełen wody będzie natomiast kojarzyć się z wydarzeniami z października 2012 roku i odwołanym meczem z Anglią w ramach eliminacji MŚ 2014. Nad Warszawą przeszedł wówczas nawalny deszcz, zmieniając boisko w basen. Internauci nie zostawili suchej nitki na PZPN-ie, który w porę nie zamknął dachu i określili PGE Narodowy – Basenem Narodowym.
Wg. AI tak powinny wygląć typowe stadiony w Zakopanem i Krakowie
Jakie opinie budzi wizualizacja warmińsko-mazurskiego stadionu pośród wód? - Stadion z fosą? To dopiero pomysł na miarę naszych możliwości – napisał jeden z naszych Czytelników. - Ale w Olsztynie to raczej betonowe kaskady z płynącym betonem – dodał inny z internautów, nawiązując do „betonowania miasta”, które bywa zarzucane prezydentowi Olsztyna, w związku z inwestycjami m.in. w infrastrukturę tramwajową.
Klasyczny stadion dla Warmii i Mazur zdaniem AI znalazłby się w centrum rozlewiska
Komentarze (23)
Dodaj swój komentarz