W Biskupieckim Domu Kultury zostało bowiem podpisane, mające trwać trzy lata, porozumienie o współpracy miejscowego Zespołu Szkół z olsztyńskim klubem piłki ręcznej. Podpisy pod tym dokumentem złożyli burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara, dyrektorka OKPR Warmia Energa Olsztyn Karolina Jabłońska oraz w jednej osobie menedżer, szkoleniowiec i zawodnik Warmii Marcin Malewski. Przedmiotem porozumienia jest (cytat): „Współpraca w zakresie kultury fizycznej w obszarze piłki ręcznej, mająca na celu rozwój biskupieckiego sportu, kształtowanie świadomości zachowań i nawyków prozdrowotnych dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, w tym upowszechnianie wiedzy o kulturze fizycznej i sporcie, zwrócenie uwagi na pozytywny aspekt aktywności fizycznej.”
- Taka umowa pozwoli naszej młodzieży trenować wspólnie ze szczypiornistami, a także przeżywać sportowe emocje podczas meczy na żywo rozgrywanych właśnie na hali przy ul. Chrobrego - powiedział burmistrz Kamil Kozłowski. - Olsztyńska drużyna będzie traktowała naszą miejską halę, jako pierwsze miejsce swoich treningów. Pozwoli to także młodym mieszkańcom naszego miasta na wspólne treningi z olsztyńskimi szczypiornistami i podglądanie ich zajęć szkoleniowych oraz uczestniczenie w ligowych meczach. Jako zagorzały fan wszelkich dyscyplin sportowych, bardzo się cieszę się z tej inicjatywy. Mam nadzieję, że nasza młodzież zainteresuje się mocno piłką ręczną, a drużyna zyska spore grono kibiców.
Poprosiliśmy Marcina Malewskiego o skomentowanie tej umowy.
- To porozumienie wzięło się też z pewnego wybiegnięcia przez nas naprzód odnośnie problemów, które czekają zespół po zamknięciu Uranii - tłumaczył portalowi Olsztyn.com.pl. - Byliśmy zmuszeni znaleźć jakieś w tej sprawie rozwiązanie, no i w odpowiednim czasie pomocną dłoń wyciągnął do nas właśnie Biskupiec. To dla nas jest z wielu względów najlepsza opcja. Teraz dochodzą do mnie bardzo pochlebne opinie o Biskupcu, ale niektóre są jednak w tym świetle deprymujące Olsztyn, że Biskupiec nam pomaga. a Olsztyn to już nie, a to nie jest tak. Przecież my z urzędu miasta otrzymujemy rocznie 80 tysięcy złotych, a ponadto za zgodą prezydenta miasta, naszymi sponsorami są firmy miejskie takie jak Wodociągi czy Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Wsparcie miasta oczywiście mogłoby być większe, na przykład przez… bezpłatne korzystanie z Uranii, na co bardzo liczymy, jeżeli nie w starej, to przynajmniej w nowej Uranii.
Podobne partnerstwo z miastami z naszego województwa prowadzi siatkarski zespół Indykpolu AZS. Jak mówią w olsztyńskim klubie, "Program Partnerstwa Regionalnego ma służyć rozwojowi i promocji siatkówki w województwie warmińsko-mazurskim; naszym celem jest znalezienie partnerów – miast, gmin czy powiatów naszego województwa, którzy mogą objąć patronat nad jednym spotkaniem PlusLigi w trakcie sezonu z udziałem Indykpolu AZS Olsztyn".
Lech Janka, kru
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz