Data dodania: 2024-08-19 08:33

Emil Marecki

Brazylijki zapewniły trzy punkty Stomilankom w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

Marques (Stomilanki) na chwilę przed rzutem karnym

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu przez własną publicznością, piłkarki Stomilanek Olsztyn wywalczyły komplet punktów. Przeciwnikiem była Skra Ladies Częstochowa.

Terminarz Ekstraligi kobiet został tak ułożony, że Stomilanki w dwóch pierwszych spotkaniach zmierzyły się z beniaminkami. W poprzedniej kolejce podopieczne Dariusza Maleszewskiego zremisowały na wyjeździe 2:2 z Resovią, a teraz także było blisko takiego wyniku, ale na szczęście dla olsztyńskiego zespołu Tabatha Gaucha zachowała zimną krew w polu karnym.

Zacznijmy jednak od początku. Pierwszego gola w 14 minucie spotkania strzeliła inna Brazylijka Bruna Marques, która z bliskiej odległości trafiła do bramki Skry. Rywalki do remisu doprowadziły za sprawą Justyny Matusiak, która była niepilnowana w polu karnym i głową pokonała Ewę Sikorę.

W drugiej połowie Stomilanki wyszły na prowadzenie po rzucie karnym. Słusznie podyktowaną jedenastkę pewnie wykonała Marques. Zawodniczki Skry Częstochowa się nie poddały i w 76 minucie ponownie był remis, bramkę na 2:2 znowu strzeliła Matusiak. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, to olsztynianki strzeliły w ostatniej minucie gola na wagę kompletu punktów. Tabatha Gaucha wykorzystała podanie od Katarzyny Kałużnej i pewnym strzałem po ziemi dała radość Stomilankom.

- Prowadziliśmy podobnie jak w Rzeszowie, na szczęście tutaj było trochę czasu, żeby wygrać - mówił po meczu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Dwa spotkania na początku sezonu pokazały, że do ligi weszły dwa zespoły, które chcą walczyć. Cieszę się, że w tym upale udało się wygrać i zdobyć komplet punktów. Indywidualnie dziewczyny powinny funkcjonować w pewnych sytuacjach, wtedy może nie stracilibyśmy tego prowadzania. Nie potrzeba nam takich momentów i takich końcówek. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie spokojniej.

Za tydzień Stomilanki zagrają na wyjeździe z liderem Czarnymi Sosnowiec. U siebie olsztyńskie piłkarki zagrają ostatniego dnia sierpnia z Pogonią Szczecin.

Stomilanki Olsztyn - Skra Ladies Częstochowa 3:2 (1:1)

1:0 - Marques 14'
1:1 - Matusiak 25'
2:1 - Marques 59' k.
2:2 - Matusiak 76'
3:2 - Gaucha 90'

Stomilanki: Sikora - Turowska (46' Łepska), Ogierman, Taranowska, Libera, Kałużna, Rosiak (46' Sitarz), Sokołowska, Marques (85' Korzec), Puchalska (46' Golubska), Przytuła (46' Tabatha Gaucha)