Dziś jest: 17.10.2024
Imieniny: Ignacego, Marity
Data dodania: 2024-10-16 11:21

Krzysztof Brągiel

Cztery gole w pięć minut. Stomilanki II Olsztyn odpadają z pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Młode Stomilanki dzielnie walczyły z faworyzowanym Górnikiem, ale ekstraligowiec okazał się za mocny

Stomilanki II Olsztyn wysoko przegrały z ekstraligowym Górnikiem Łęczna i odpadły z Orlen Pucharu Polski.

We wtorek (15 października) na olsztyńskich Dajtkach młode piłkarki z drugiej drużyny Stomilanek zmierzyły się z Górnikiem Łęczna, który na co dzień występuje w Ekstralidze. Mecz rozegrany w ramach 1/32 Orlen Pucharu Polski zakończył się wysokim zwycięstwem piłkarek z Lubelszczyzny.

Do przerwy młode Stomilanki przegrywały różnicą czterech bramek. W drugiej połowie Górnik nie zdjął nogi z gazu. Tylko między 79 a 84 minutą piłkarki z Łęcznej do siatki trafiały czterokrotnie. Największym łupem może pochwalić się Julia Piętakiewicz, która ustrzeliła w Olsztynie hat-tricka. W sumie gospodynie spotkania musiały wyjmować piłkę z siatki dziewięć razy.

Tym samym kończy się krótka przygoda Stomilanek II w tegorocznym pucharze Polski na szczeblu centralnym. Przypomnijmy, że prawo walki z ekstraligowcem młode zawodniczki wywalczyły sobie 25 września w Biskupcu, sięgając po Wojewódzki Puchar Polski kosztem piłkarek Stomilu.

Dzisiaj o awans do 1/16 Orlen Pucharu Polski powalczy pierwszy zespół Stomilanek. Podopieczna Dariusza Malszewskiego zmierzą się w Myślenicach z miejscowym Respektem.

Stomilanki II Olsztyn – Górnik Łęczna 0:9 (0:4)

0:9 - Cyraniak 84'

Stomilanki II: Krajewska - Taranowska, Korzec, Frydrych, Dymczyk (80' Brzoska), Milewska, Prusik, Tyczyńska (46' Rynkowska), Dabney (58' Szymczuk), Puchalska, Zagórska

Górnik: Urbańczyk - Skupień, Zawadzka (46' Hałatek), Drąg (55' Smaza), Cyraniak, Walczak, Ratajczyk (46' Piętakiewicz), Dereń, Sikora (46' Skrzypczak), Posiewka, Gliszczyńska (46' Kłoda)

1/32 ORLEN PUCHARU POLSKI KOBIET Stomilanki Olsztyn U18 - GKS Górnik Łęczna 0:9 Jedna z naszych ekip żegna się z...

Opublikowany przez KOBIECY KLUB PIŁKARSKI STOMILANKI OLSZTYN Wtorek, 15 października 2024