Dziś jest: 21.11.2024
Imieniny: Janusza
Data dodania: 2020-03-03 09:05

Cezary Kapłon

Czy miasto zamierza sprzedać Pałac Młodzieży w Olsztynie?

Czy miasto zamierza sprzedać Pałac Młodzieży w Olsztynie?
Pałac Młodzieży w Olsztynie będzie nadal funkcjonował
Fot. Pałac Młodzieży

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie jest największą w mieście placówką, która prowadzi pozaszkolne zajęcia dla uczniów. Ostatnio pojawiły się głosy, że miasto planuje sprzedać tę placówkę. Sprawdzamy, czy to prawda.

reklama

Pod naszym artykułem pt. „OZK zostanie sprzedane mimo sprzeciwu radnych PiS. Czy basen przy Głowackiego czeka ten sam los?”, który zamieściliśmy na Facebooku, jedna z internautek napisała, że Pałac Młodzieży także ma zostać sprzedany.

– Pałac młodzieży też na sprzedaż.

– Czy to jest pewna informacja, czy przypuszczenie? – zapytał inny czytelnik.

– Wg informacji z pałacu – tak. Chyba nie w tym roku, ale nauczyciele mówili, że ma tak być – odpowiedziała.

Dlatego też skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Iwoną Łazicką-Pawlak, dyrektorem Pałacu Młodzieży. Nasza rozmówczyni zaprzeczyła tym informacjom.

– Z tego co mi wiadomo, to placówka nie zostanie sprzedana. Jestem po rozmowie z prezydentem i mówił, że takich planów nie ma. Będziemy kontynuować naszą działalność – powiedziała dyrektor.

Napisaliśmy także w tej sprawie do ratusza. Urzędnicy również zaprzeczyli pogłoskom o tym, że Pałac Młodzieży ma zostać sprzedany.

– Nie mamy w planach sprzedaży pałacu – powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Pałac Młodzieży w Olsztynie zapewnia uczniom uczestnictwo w pozaszkolnych zajęciach, których celem jest kształtowanie i rozwijanie uzdolnień, pogłębianie wiedzy i pomoc w zdobywaniu umiejętności.

Zajęcia są prowadzone z wielu dziedzin, m.in. plastyki i fotografii, śpiewu, gry na instrumentach, tańca i teatru, sportu i techniki i również języków obcych, historii sztuki czy literatury.

Pałac Młodzieży istnieje od 1950 roku. Mieści się przy ul. Emilii Plater w budynku z 1913 roku, gdzie przed i w czasie wojny działała prywatna klinika chirurgii i chorób kobiecych dr. Alfreda Lotzina. Po wojnie był tu internat Technikum Chemicznego, a następnie Technikum Budowlane. Od 1967 roku mieści się tutaj Dom Kultury Dzieci i Młodzieży – przemianowany w 1998 roku właśnie na Pałac Młodzieży.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2020-03-03 15:12:09 37.47.*.*
    Każdy z naszych największych wrogów zaczynał od niszczenia kultury: majątku i ludzi. Bismarck germanizował, car rusyfikował. Zamykali szkoły, likwidowali biblioteki widzieli działaczy walczących o polskość tych ziem. Ale to było w XIX wieku i na początku XX wieku. Minęło 100 lat i dzisiejsi ,,patrioci" z konstytucją w ręku mając wladzę od spoleczenstwa rozsprzedawać będą majątek naszych dziadów. Wszystko to czynią w imię wyższych celów. Historia tych pseudopolitykow rozliczy. Rozliczymy ich wkrotce. Zgromadzony majatek to rzecz bezcenna. Ale po nas chocby potop. To dewiza PO i Grzymowicza.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 3
  • R.O. 2020-03-03 11:42:48 37.47.*.*
    Tzw. fake news.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4
  • hehe 2020-03-03 09:42:18 176.97.*.*
    anegdota o Churchillu: Kiedy dla Anglii zaczęła się II wojna, przyszli ministrowie i mówią: "Panie premierze, musimy ciąć wydatki. Najlepiej zacząć od kultury". Na to Churchill odpowiada: "W takim razie, panowie, o co my tę wojnę toczymy?" ...gdyby to była prawda, o sprzedaży PM, to znaczy ze już po Polsce, a nasze dzieci beda wypasać niemieckie krowy
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2

www.autoczescionline24.pl