Imieniny: Edwarda, Geralda
Data dodania: 2024-10-12 18:42

Dramat w dwóch aktach. Duma Warmii zmierza do IV ligi

Po spotkaniu piłkarzom Stomilu zostało już tylko chować twarz pod koszulką...

Piłkarze Stomilu Olsztyn fatalnie wypadli przed własną publicznością w starciu z Pelikanem Łowicz. Olsztynianie przegrali, a do tego kończyli spotkanie grając w dziewiątkę.

Szkoleniowiec Piotr Gurzęda w tym meczu nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych obrońców. W spotkaniu z GKS-em Bełchatów czwartym żółtym kartonikiem napomniany został Mateusz Pajdak. Poważnego urazu doznał za to Mateusz Jońca, który ma naderwane więzadło w lewym kolanie. Gotowy do treningów będzie dopiero w styczniu. Na prawej stronie obrony wystąpił Piotr Jakubowski, a na lewej Eryk Kosek. Na ławce rezerwowych zasiadł m.in. Jakub Frączak, który powrócił do składu po pauzie za żółte kartki.

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Młodzieżowiec Przemysław Klugier stracił piłkę w środku pola, Pelikan wyszedł z kontrą, Adrian Dudziński wpadł w pole karne i uderzył celnie w światło bramki. Michał Małecki zdołał jeszcze sparować tę piłkę, ale ta uderzyła w słupek i wpadła do siatki.

W 36 minucie było już 2:0 dla Pelikna po kolejnej kontrze. Pojedynek z Kacprem Falkowskim przegrał Adam Paliwoda i zawodnik gości w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Mateusza Małeckiego. Jeszcze przed przerwą Piotr Gurzęda wprowadził nowych zawodników: na boisku pojawili się Tamaz Babunadze, Fronczak oraz Jakub Bałdyga. W doliczonym czasie gry Stomil zdobył kontaktową bramkę - z rzutu karnego gola strzelił Gruzin Banunadzie. Arbiter spotkania jedenastkę podyktował za zagranie ręka w polu karnym.

Stomil w drugiej połowie zaczął grać odważniej i wykazywał więcej ochoty do gry ofensywnej, ale żadna akcja nie zakończyła się golem na wagę remisu. Po jednym z uderzeń Denisa Gojki piłka zatrzymała się na poprzeczce. Do tego, niestety, od 63 minuty olsztyński zespół musiał grać w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę w tym meczu obejrzał Piotr Łysiak. Jakby tego było mało, w 77 minucie Jakub Fronczak odepchnął rywala bez piłki i obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Po dwóch spotkania z rzędu u siebie olsztynianie wystąpią teraz na wyjeździe. Teraz podopieczni Piotra Gurzędy zagrają na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie zaplanowano na sobotę (19 października) na godzinę 14.

Stomil Olsztyn - Pelikan Łowicz 1:2 (0:2)

0:1 - Adrian Dudziński 5'
0:2 - Kacper Falkowski 36'
1:2 - Tamaz Babunadze 45 k.

Stomil Olsztyn: Mateusz Małecki -Piotr Jakubowski (83' Oskar Bienenda), Adam Paliwoda, Paweł Flis, Eryk Kosek (40' Jakub Bałdyga), Denis Gojko, Piotr Łysiak, Przemysław Klugier, Karol Żwir (83' Jakub Orpik), Tatsuya Taguchi (40' Tamaz Babunadze), Jakub Karpiński (40' Jakub Fronczak)