- Podkarmiaczki nawiązujące do logotypu gminy chyba spełniają swoją rolę, bo ptaki zaczynają z nich korzystać i stołować się z przyjemnością – czytamy w mediach społecznościowych urzędu gminy.
Podkarmiaczki zostały wykonane z drewna. Za estetyczną instalacją stoją pracownicy gminnych służby komunalnych. Dywickie karmniki mają nie tylko służyć ptakom, ale też stanowić walor edukacyjny. - Póki co trafiły do przedszkoli i żłobków, żeby najmłodsi mogli dokarmiać ptaki słoniną i kulami tłuszczowymi, a także uczyć się je rozpoznawać – tłumaczą w gminie.
Leśnicy przypominają, że decydując się na zimowe dokarmianie zwierząt, trzeba mieć świadomość, że są to dzikie zwierzęta, które powinny same zdobywać pożywienie.
Przyzwyczajanie ich do łatwego pokarmu, prowadzi m.in. do utraty instynktu, a także naturalnego lęku przed ludźmi, co czasami może być dla nich niebezpieczne.
Jeśli jednak warunki pogodowe są na tyle trudne, że ptaki wymagają dodatkowej opieki, warto wiedzieć, czym karmić latających przyjaciół, aby im pomóc, a nie zaszkodzić.
Jednym z dobrych pomysłów na pokarm są wszelkiego rodzaju nasiona m.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone lub świeże owoce, a także gotowane warzywa.
Komentarze (6)
Dodaj swój komentarz