W 2023 roku nad jeziorem Bartąg powstała inwestycja – aromapark w Bartążku. Mieszkańcy zyskali specjalną strefę rekreacyjną nad południowym brzegiem jeziora z odeskowanymi ścieżkami oraz parkingiem.
Plażę w osadzie łączy z Jarotami ścieżka spacerowo-rowerowa, dzięki czemu mieszkańcy Olsztyna również mogą skorzystać z infrastruktury plaży oraz spędzić czas nad wodą. Powstała także trasa łącząca centrum Bartąg z Bartążkiem, wzdłuż której znajduje się np. lipa znajdująca się w rejestrze pomników przyrody od 1984 roku.
***
Przeczytaj również: Zdążyli przed wakacjami. AromaPark w Bartążku gotowy! [ZDJĘCIA]
***
Zaniepokojony złym stanem technicznym traktu pieszo-rowerowego Czytelnik zwrócił także uwagę na biegnącą brzegiem jeziora rurę, która – jak sądzi – jest związana z budową inwestycji. Jak mówi, wpływa to negatywnie na walory przyrodnicze rekreacji. Zastanawia się, czy tych niedogodności można było uniknąć. Tym bardziej, że powstały na plaży projekt – "aromapark", ma w swoich założeniach miłe wrażenia zapachowe, zawdzięczane roślinności – np. różom czy szałwii.
Zwróciliśmy się do urzędu gminy Stawiguda w celu wyjaśnienia sytuacji.
- Informujemy, że gmina Stawiguda przekazała teren wykonawcy i zwróci uwagę na odpowiednie zabezpieczenie terenu. Wykonawca został zobowiązany do uporządkowania terenu po zakończeniu robót - usłyszeliśmy w urzędzie gminy.
Gmina Stawiguda poinformowała także o pracach związanych z budową kanalizacji deszczowej przy ul. Orzechowej oraz o utrudnieniach w dostępie do ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora na swoich mediach społecznościowych.
Zaistniałe niedogodności nie mają więc związku z inwestycjami powstającymi w okolicy. Gmina zobowiązała także wykonawcę do "uporządkowania terenu" po zakończonych pracach. Wtedy spacerowicze znów będą mogli w pełni korzystać z uroków jeziora Bartąg.
Komentarze (11)
Dodaj swój komentarz