Dziś jest: 22.09.2024
Imieniny: Joachima, Maurycego
Data dodania: 2024-09-02 09:05

Kibice czekali na to blisko rok. Wyjazdowe zwycięstwo Stomilu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pamiątkowe zdjęcie piłkarzy, sztabu szkoleniowiego oraz kibiców po zwycięstwie w Mławie

Blisko rok kibice Stomilu czekali na wyjazdowe zwycięstwo w lidze. Olsztynianie wygrali 4:3 w Mławie z miejscową Mławianką.

W meczu z powodu kontuzji nie mógł zagrać środkowy obrońca Adam Paliwoda. Zawodnik skręcił staw skokowy i sztab szkoleniowy nie ryzykował gry piłkarza na środkach przeciwbólowych. Na prawej stronie obronie zagrał Eryk Kosek, który przed sezonem trafił do nas z IV-ligowej Mrągowii Mrągowo. Do środka obrony zszedł Piotr Jakubowski.

Stomil szybko w tym meczu objął prowadzenie, zamieszanie w polu karnym w 3 minucie wykorzystał Jakub Fronczak. Gospodarze do remisu doprowadzili w 18 minucie, po przegranej przebitce piłka wpadła prosto pod nogi Odilona, który skorzystał z prezentu. Chwilę wcześniej Stomil mógł prowadzić 2:0, ale piłka po uderzeniu Jakuba Karpińskiego zatrzymała się na słupku.

Początek drugiej połowy mógł zacząć się świetnie dla Stomilu. Niestety, znowu piłka trafiła w słupek, tym razem po strzale Fronczaka, a dobitka także okazała się niecelna. W 55 minucie Stomil na prowadzenie wyprowadził młodzieżowiec Jakub Karpiński, który chwilę później podwyższył prowadzenie na 3:1. Wynik meczu w 82 minucie spotkania podwyższył Kacper Sionkowski. Gospodarze ambitnie grali do końca i strzelili dwa gole. Stomil na własne życzenie miał nerwową końcówkę spotkania. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną naszego zespołu 4:3, zwycięstwo na wyjeździe stało się faktem, a kibice na takie wydarzenie czekali ponad rok!

W następnym spotkaniu ligowym Stomil Olsztyn zagra u siebie z Wigrami Suwałki. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco pod względem kibicowskim. Do tego będzie to jedyny mecz w tej rundzie rozegrany przy sztucznym oświetleniu. Już teraz warto kupić wejściówkę w przedsprzedaży. Mecz zaplanowano na sobotę (7 września) o godzinie 19:45. Zanim odbędzie się to spotkanie, to Stomil w środę (4 września) zagra na wyjeździe w Dźwierzutach z Perkunem Orżyny. Mecz zostanie rozegrany w ramach II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Mławianka Mława - Stomil Olsztyn 3:4 (1:1)

3:4 - Iwan Hurenko 90'

Stomil Olsztyn: Jakubowski - Kosek, Flis, Jakubowski, Jońca, Fronczak (72' Pajdak), Łysiak, Żwir, Gojko, Babunadze (72' Hioki), Karpiński (69' Sionkowski)

Mławianka: Piotrowski - Markowicz, Hurenko, Duilio, Rutkowski (59' Kurowski), Karwowski (71' Ovsannnikov), Stefański (87' Kmiecik), Michał Stryjewski, Rogalski, Tworek (59' Masalov), Odillon

* * *

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu: - Cieszą trzy punkty i zwycięstwo. Doskonały doping naszych kibiców, Mławianka również miała wspaniały doping. Było dużo bramek, emocji było do samego końca. Niepotrzebnie zgotowaliśmy sobie nerwową końcówkę. Prowadziliśmy 4:1 i mieliśmy kilka sytuacji, kontr. Gospodarze wykorzystali indywidualny talent Michała Stryjewskiego, który pięknym uderzeniem strzelił na 2:4. Po stałym fragmencie było 3:4, trochę nerwowa końcówka. Najważniejsze jest zwycięstwo. Po ostatnim meczu derbowym z Wikielcem, to my leżeli i płakaliśmy. Teraz to my się cieszymy, ale nie ma czasu na oddech, bo zaraz w środę mecz w Wojewódzkim Pucharze Polski, a potem ważne spotkanie z Wigrami Suwałki.

Michał Kolanowski, trener Mławianki: - Gratuluję trenerowi zwycięstwa. Zgodzę się ze wszystkim co do atmosfery tego spotkania. Stomil się cieszy z trzech punktów, a my jesteśmy smutni po tej porażce. Sam przebieg meczu był dość dobry jeżeli chodzi o pierwszą połowę. Ok, źle zaczęliśmy, ale potem wyglądaliśmy dobrze, ale my dobrze wyglądamy tylko do 16. metra. Tu jest nasz problem. Z przebiegu i kontrolowania meczu, było dobrze, ale Stomil był zabójczy w kontrataku i bardzo skuteczny. Goniliśmy wynik do końca, nie udało się wywalczyć punktu. Do samego końca walczyliśmy, to zasługuje na uznanie.