Dziś jest: 18.12.2024
Imieniny: Bogusława, Gracjana
Data dodania: 2024-12-18 14:47

Redakcja

Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie miał "parapetówkę" w nowej siedzibie

Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie miał
IRZiB PAN w Olsztynie oficjalnie rozpoczął działalność w nowej siedzibie
Fot. Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie

Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oficjalnie rozpoczął pracę w nowej siedzibie przy ul. Trylińskiego. Podczas "parapetówki", która miała miejsce we wtorek (17 grudnia) zaprezentowano nowe logo Instytutu, które ma ułatwić komunikację.  

reklama

"Parapetówka" z oficjelami

"Parapetówka”, czyli inauguracja rozpoczęcia działalności w nowej siedzibie została połączona z prezentacją logo i nowej identyfikacji wizualnej Instytutu. W uroczystości, która odbyła się 17 grudnia, udział wzięli zaproszeni goście – przedstawiciele regionu, miasta, otoczenia społeczno-gospodarczego oraz jednostek naukowych i badawczych.

Byli to m.in. prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Marek Konarzewski; wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król; wiceprezydent Olsztyna Justyna Sarna-Pezowicz; posłanka na Sejm RP Dorota Olko; senator RP Gustaw Marek Brzezin; rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dr hab. Jerzy A. Przyborowski, prof. UWM; rektor Europejskiej Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych dr Agnieszka Górska, prof. EAMiSNS; dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN dr hab. Monika Stanny, prof. IRWiR PAN.

Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Marek Konarzewski pogratulował nowej siedziby.

- To nowe otwarcie jest niebywale ważne i dla Was, i dla całej Polskiej Akademii Nauk - rozwijamy się jako instytucja i ten Instytut jest tego najlepszym przykładem - mówi prof. Konarzewski.

Uczestnicy „parapetówki” mieli też okazję zwiedzić budynek, w tym nowe laboratoria.

O nowej siedzibie

Nowa siedziba ma sześć kondygnacji (pięć administracyjno-laboratoryjnych oraz jedną techniczną), a jego kubatura wynosi ponad 25 tys. m3. W środku znajdują się laboratoria specjalistyczne typu „core facilities”, pomieszczenia do prowadzenia badań biomedycznych oraz niezbędne zaplecze typowe dla profilu działalności Instytutu. Powstało też laboratorium zwierzętarni, spełniające najostrzejsze rygory UE dla tego typu jednostek.

Obiekt powstał w ramach projektu „Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia”, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to ponad 109 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi ponad 79 mln zł, a 30 mln to wkład własny Instytutu.

Nowe logo ułatwi komunikację

Nowe logo Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie zawiera napis „InLife". Nawiązuje w ten sposób do prowadzonych w Instytucie badań, które koncentrują się wokół życia – żywności, rozrodu zwierząt i ludzi oraz zdrowia. Ma być też ułatwieniem w komunikacji zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

- To jedno słowo określa całą naszą działalność. „In” – od instytutu, innowacji, interdyscyplinarności i internacjonalizacji. Z kolei „Life” odnosi się do szerokiego spektrum naszych działań, które koncentrują się właśnie wokół życia – zajmujemy się przecież i żywieniem, i rozrodem, i szeroko pojętym zdrowiem – wyjaśnia dyrektor Instytutu prof. Mariusz K. Piskuła.

- Nowy obiekt scala wszystkie jednostki Instytutu (Oddział Nauk o Żywności i Oddział Biologii Rozrodu w Olsztynie oraz dwa zakłady w Białymstoku), a logo „InLife” ma podkreślać ten interdyscyplinarny, nowy rozdział w historii Instytutu – dodaje dyrektor.

Nowy skrót ma też ułatwić komunikację z innymi ośrodkami badawczymi oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym – zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

– Pełna nazwa naszego Instytutu, która oczywiście nadal obowiązuje, jest długa, skomplikowana i trudna do zapamiętania. Stąd też regularnie spotykamy się z jej – większym lub mniejszym – przekręcaniem, co nie sprzyja budowaniu widoczności naszych działań. Skrót „InLife” pozwoli unikać takich sytuacji – mówi Iwona Kieda, która w Instytucie kieruje sekcją komunikacji i współpracy międzynarodowej.

Do nowego logo nawiązuje cała identyfikacja wizualna. Bazą logo jest kształt heksagonu symbolizujący komórkę – podstawową jednostkę życia. Stanowi ona metaforę naturalnej doskonałości, precyzji, współdziałania i modularności – czyli fundamentów, na których opierają się badania nad rozrodem, żywieniem i zdrowiem.

Źródło: informacja prasowa, własne

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ropucha 2024-12-18 17:05:39 37.31.*.*
    Czekam na nowosci w innowacyjnosci dot odżywiania , np schabowy z plastiku .Żenujace ! bo zdrowe odzywianie to min innowacyjnosci, o rozrodzie zwierzat kazdokopytnych juz wszystko wiadomo .Kto to wymyslil ???
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 3
  • Potato 2024-12-18 15:05:25 213.73.*.*
    Jakie sukcesy osiągnęło centrum w poprzedniej siedzibie?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4

www.autoczescionline24.pl