Dziś jest: 13.09.2024
Imieniny: Aureliusza, Eugenii
Data dodania: 2024-08-26 13:31
Ostatnia aktualizacja 2024-08-28 13:45

Jak to się mogło stać? Rekordowa porażka Stomilanek Olsztyn w historii ligowych występów! [WIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne do tekstu

Stomilanki Olsztyn zanotowały rekordową porażkę w historii swoich występów ligowych. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego przegrały aż 12:0 w starciu z Czarnymi Sosnowiec.

Olsztynianki jadąc do Sosnowca miały poczucie, że nie są faworytkami w tym spotkaniu, ale nikt nie spodziewał się takiej deklasacji w tym spotkaniu. Do przerwy Stomilanki jeszcze się jakoś trzymały, ale po zmianie stron gospodarz strzelił trzy razy więcej goli niż w pierwszej i spotkanie zakończyło się wygraną Czarnych 12:0! Cztery ostatnie gole padły w odstępie pięciu minut. Stomilanki były już tak załamane, że popełniały błąd za błędem.

Czarne Sosnowiec po tej wygranej mają na swoim koncie komplet punktów i w trzech pierwszych spotkaniach nie straciły żadnego gola. Stomilanki mają cztery punkty, które wywalczyły w dwóch pierwszych spotkaniach w starciu z beniaminkami Ekstraligi kobiet.

- Niestety, tracimy aż 12 bramek i wracamy do Olsztyna z materiałem do analizy - czytamy na stronie Stomilanek. - Były momenty bardzo dobre, ale i momenty, które powodowały utratę bramek. Najmłodszy zespół w lidze, jeszcze dużo nauki przed nami. Ale damy radę. Porażka dotkliwa, ale przyjmujemy to na klatę, lekcja do odrobienia i walczymy dalej. Dla Czarnych Sosnowiec gratulujemy wygranej i utrzymania pozycji lidera.

Kolejne spotkanie olsztyńskie zawodniczki zagrają dopiero w połowie września. Najbliższe spotkanie zostało przełożone na październik ze względu na to, że Pogoń Szczecin chce jak najlepiej przygotować się do rywalizacji w Lidze Mistrzów, a następnie będzie przerwa na reprezentację.

Czarni Sosnowiec - Stomilanki Olsztyn 12:0 (3:0)

1:0 - Sarapata 6'
2:0 - Chudzik 29'
3:0 - Miłek 32'
4:0 - Chmura 53'
5:0 - Miksone 57'
6:0 - Piksa 61'
7:0 - Grzywińska 69'