Zanim zajmiemy się paniami ze stolicy Warmii, warto spojrzeć na najczęściej wymieniane przez Polki cechy ideału mężczyzny. Według badań wymarzony partner musi być stabilny, wrażliwy, czuły, odważny, inteligentny i szczery. Ważną cechą jest także poczucie humoru oraz dojrzałość – dlatego większość kobiet poszukuje starszych od siebie mężczyzn. Ważna jest także pozycja społeczna. Nie chodzi jednak o władzę i sławę – wśród najczęściej wymienianych pozycji znajdują się stanowiska kierownicze. Powodzeniem cieszą się także lekarze i prawnicy.
Według Polek piękne wnętrze powinno mieć równie ładne opakowanie. Ideałem współczesnej kobiety jest szczupły, zadbany, niebieskooki brunet, bez tatuaży, kolczyków i zarostu. Większości pań nie przeszkadza umiarkowane owłosienie. Ważną cechą jest także wzrost – większość kobiet chce, by ich partner był wyższy.
Jak wyglądają wymagania olsztynianek w stosunku do reszty kraju? Można powiedzieć, że są bardzo zbliżone. Według zgromadzonych na kilku portalach randkowych opisów idealnego partnera, mężczyzna musi być przede wszystkim czuły, szczery i miły.
Wiele kobiet wymienia także inteligencję i oczytanie – potrzebują one osób, z którymi rozmawiać będą mogły na wiele tematów, "od piłki nożnej, przez rozmnażanie zwierząt do obecnej sytuacji politycznej". Liczy się także pewność siebie, kreatywność oraz poczucie humoru. Olsztynianki chcą mężczyzn, z którymi będą mogły miło spędzić czas robiąc – w dużym skrócie – cokolwiek. Wśród wymienianych aktywności są spacery, wypady do kina, na kawę, piwo,
Równie często jako pożądana cecha wymieniana jest zaradność. Olsztynianki chcą partnerów, którzy wiedzą czego chcą od życia i potrafią sobie poradzić, oraz wesprzeć drugą połówkę.
W kwestii wyglądu wymagania olsztynianek także wyglądają podobnie, jak w całej Polsce. Idealny mężczyzna powinien być szczupłym, wysokim brunetem z niebieskimi oczami. Oczywiście nie da się generalizować w kwestii wyglądu. Gust różni się od osoby do osoby. I tak niektóre kobiety za wysokiego uznają pana o wzroście 1,80 m, inne 1,75 m, a te wyższe "rozglądać się" będą za potencjalnymi partnerami o wzroście koszykarza. Podobnie ma się kwestia tatuaży – co dla jednej z pań będzie atutem, dla innej stanie się wadą.
Kierowane do mężczyzn wymagania jak widać nie są wygórowane. Mimo tego wielu panów uskarża się na problemy ze znalezieniem partnerki. Według badań General Social Survey, od 2009 roku rośnie liczba seksualnych abstynentów. Wielu z nich o swoje niepowodzenia obwinia kobiety, które w ich oczach pragną umięśnionych, bogatych mężczyzn z wyraźnie zarysowaną szczęką. Po wymaganiach stawianych przez olsztynianki widać, że nie jest do do końca prawda. Co na ten temat mówi nauka?
Według badania pod tytułem "Female and male perceptions of ideal body shapes" ("Kobiece i męskie postrzeganie idealnego kształtu ciała") mężczyźni mają tendencję do przeceniania własnej tężyzny, jeżeli chodzi o atrakcyjność. Podobnie mają kobiety, które za atrakcyjne uważają bardzo szczupłe ciała – w przeciwieństwie do badanych panów.
Aspekty fizyczne mężczyzn, takie jak wzrost czy lekkie umięśnienie są według kobiet atrakcyjne. Prym przy wyborze partnerów wiodą jednak inne cechy oraz wartości. Według badania "The Necessities and Luxuries of Mate Preferences" ("Konieczności i luksusy preferencji partnerów") panie za konieczność uważają status oraz zasoby. Nie oznacza to jednak, że wszystkie szukają miliarderów – mężczyzna ma zagwarantować bezpieczeństwo kobiecie i potomstwu. Dlatego też kobiety jako pożądane cechy wymieniają między innymi zaradność.
Komentarze (38)
Dodaj swój komentarz