Gwiazda Polsatu i prowadząca "Love Island" już od kilku lat na bieżąco informuje świat o swoich problemach zdrowotnych, tudzież o przypadłościach, które utrudniają jej normalne funkcjonowanie w pracy i życiu. W 2015 roku Karolina Gilon poddała się zabiegowi zmniejszenia biustu, który z powodu swoich gabarytów utrudniał jej ćwiczenia i obciążał kręgosłup. Trzeba przyznać, że to niecodzienne wyzwanie, gdyż gwiazdy z reguły powiększają biusty.
W zeszłym roku celebrytka poinformowała, że cierpi na zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego, czyli tzw. "sibo".W zależności od rozrostu bakterii w tej części organizmu, objawy mogą przybrać różną formę. Najczęściej wiążą się z bólem brzucha, wzdęciami, spadkiem wagi, ograniczonym wchłanianiem składników odżywczych z pokarmów, mdłościami, bólami głowy i przewlekłym zmęczeniem. Gilon wspominała o swojej chorobie na Instagramie, pomagając innym w podjęciu decyzji o leczeniu.
Kilkanaście dni temu pani Karolina przyznała się fanom na Instagramie, że cierpi na inną dokuczliwą przypadłość o tajemniczej nazwie "mizofonia". Okazuje się, że z tego powodu prezenterka nie zawsze potrafi panować nad emocjami i szybko się irytuje, co przekłada się na jej relacje z bliskimi. To bardzo uciążliwe w przebywaniu z ludźmi - odpowiedziała na Instagramie.
Sympatyczna prowadząca przybliżyła temat tej przypadłości i opowiedziała, jak mizofonia wpływa na jej funkcjonowanie.Nie lubię pewnych dźwięków. Szczególnie dźwięków, gdy ktoś je.
- Mlaskanie, siorbanie, cmokanie, mówienie z pełnymi ustami, pstrykanie długopisem, dźwięk pikania przy niezapiętych pasach itd. Jak słyszę te dźwięki to staję się bardzo nerwowa, a wręcz wybuchowa - powiedziała.
W odpowiedzi na kolejne pytanie zdradziła, że mizofonia negatywnie wpływa także na jej relacje z bliskimi.
Zdarza mi się w niemiły sposób zwrócić uwagę. Więc to dla drugiej osoby nic przyjemnego. Ale najbliższe mi osoby już się przyzwyczaiły - dodała Gilon.
Karolina Gilon cierpi na mizofonię - co to znaczy?
Przyczyny pojawienia się nadwrażliwości słuchowej nie są do końca znane, nie ma też pełnych danych na ten temat i trudno wskazać przyczynę pojawienia się tego schorzenia. Wiadomo jednak, że takie osoby mogą korzystać z pomocy, jaką jest psychoterapia Olsztyn. W leczeniu tego rodzaju zaburzeń zaleca się terapię poznawczo-behawioralną. Psycholog pomoże pacjentowi panować nad agresją i radzić sobie z frustracją, wywoływaną przez nadwrażliwość na dźwięki.
Dziczek trzyma kciuki i życzy pani Karolinie powrotu do zdrowia, oraz żeby żadne kolejne schorzenia nie utrudniały już gwieździe normalnego funkcjonowania.
kru, KL
Komentarze (23)
Dodaj swój komentarz