Na stronie urzędu gminy w Olsztynku widnieje informacja, iż park obejmie obszar 185 ha, z czego blisko 100 ha w zabudowie. Przypominamy, że lokalizacja obiektu powstanie na terenie dawnego PGR-u [Wielki park rozrywki w miejscu dawnego PGR-u. Na jakim etapie jest inwestycja pod Olsztynkiem?].
Jedną z największych atrakcji parku rozrywki w Łutynówku ma być wieża swobodnego spadania
Według założeń, realizacja będzie etapowa i w funkcjonująca sezonowo - od maja do października. Za inwestycję odpowiada spółka VILLAGE ze Rzgowa, zarządzana przez jednego z najbogatszych Polaków, Antoniego Ptaka.
Jedną z największych atrakcji obiektu będzie wieża swobodnego spadania o wysokości 150 metrów (największa tego typu konstrukcja na świecie). Kolejny atut inwestycji to również lokalizacja. W pobliżu znajdują się drogi ekspresowe S51 i S7.
W kwietniu br. RDOŚ w Olsztynie poinformował, iż park rozrywki może powstać, aczkolwiek pod warunkiem ochrony zwierząt i siedlisk przyrodniczych. Powodem jest sąsiedztwo Obszaru Chronionego Krajobrazu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Dodatkowo, kilka kilometrów od Łuntynówka, w Nadrowie, mieszczą się Bagna Nadrowskie – rezerwat faunistyczny dla populacji żółwia błotnego.
Wspomniane warunki zostały sformułowane w oparciu o różne elementy składowe inwestycji. Główny cel stanowi zminimalizowanie wpływu przedsięwzięcia na komponenty środowiska, m.in. poszczególne grupy zwierząt (płazy, gady, ptaki, ssaki).
- Przy zastosowaniu nałożonych działań minimalizujących, nie dojdzie do negatywnego oddziaływania zamierzenia na środowisko. Nie stwierdzono także możliwości znaczącego negatywnego wpływu inwestycji na obszary Natura 2000 – informowała wówczas rzeczniczka RDOŚ, Justyna Januszewicz.
Decyzja środowiskowa miała zostać wydana w lipcu. Redakcja portalu Olsztyn.com.pl skontaktowała się z burmistrzem Olsztynka, Robertem Waraksą, w celu uzyskania informacji o postępie prac.
- Wydaliśmy decyzję środowiskową w czerwcu, która uprawomocnia się w drugiej połowie lipca. To zakończyło wszystkie procedury na szczeblu gminnym. Inwestor może już wystąpić o pozwolenie na budowę i przystąpić do prac. Czas do uprawomocnienia się decyzji daje możliwość złożenia odwołania, ale póki co nie posiadamy informacji, żeby ktoś coś złożył – wskazał włodarz.
Wydano już decyzję środowiskową, następny ruch należy do inwestora
Starosta olsztyński, Andrzej Abako, informował w maju br., że jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, pozwolenie na budowę zostanie wydane latem.
Po rozmowie z rzecznikiem prasowym starostwa, Wojciechem Szalkiewiczem, ustaliliśmy, iż inwestor nie wystąpił, póki co, z wnioskiem o wydanie decyzji warunkującej budowę parku.
Komentarze (10)
Dodaj swój komentarz