Pomimo tego, że w nazwie wydarzenia mamy ''noc'' to Europejska Noc Naukowców nie będzie odbywać się tylko po zmroku. Wydarzenie rozpocznie się już wczesnym rankiem, by zachęcić olsztynian do szeregu ciekawych spotkań, zabaw i warsztatów.
W programie piątkowego wydarzenia znajdziemy w sumie 130 atrakcji: między innym interaktywne warsztaty z matematyki, robotyki oraz informatyki pod hasłem ''Misja na Marsa”, warsztaty językowe, eksperymenty z czujnikami sterowanymi komputerem, pokaz nocnego nieba, obserwacje świata w mikroskali, warsztaty „niewidzialnej ręki", a także spotkanie z aktorką Edytą Jungowską i monodram "Belfer" Wojciecha Pszoniaka.
Będzie również okazja poznać smakowite bakterie, odwiedzić fito-zoo, zbudować własną rakietę, zaprojektować DNA, a nawet spróbować jadalnych ślimaków i poznać ich rolę w medycynie regeneracyjnej.
Noc Naukowców będzie też okazją, aby zadbać o swoje zdrowie. Goście będą mogli wykonać tekst na celiakię, czyli nietolerancję glutenu, wziąć udział w badaniu otolaryngologicznym, pozwalającym wykryć zaburzenia słuchu, oraz poznać skład swojego ciała i gibkość stawów w centrum zdrowia i sportu.
Nie zabraknie również nowinek technologicznych – kino 5D, skanery 3D, las w szkatułce, mobilne laboratorium ochrony bioróżnorodności, to tylko niektóre z nich.
Na gości czekają również spotkania z Łukaszem Jakóbiakiem, twórcą internetowego talk-show 20m2, Konradem Gacą, założycielem stowarzyszenia "Fatkillers", Joanną Jędrzejczyk, mistrzynią UFC i pisarzem Tomaszem Jastrunem. Wieczór uświetni występ Kabaretu Chatelet oraz Science roast – pierwszy na Warmii i Mazurach naukowy stand-up.
Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w piątek (30 września) od godziny 10:00 do 24:00 w kilku miejscach Olsztyna. Warto zajrzeć do Olsztyńskiej Szkoły Wyższej i Polskiej Akademii Nauk przy ul. Bydgoskiej, do kampusu uniwersyteckiego w Kortowie albo do Śródmieścia (biblioteka Planeta 11, Tartak Raphaelsohnów, sala gimnastyczna SP2).
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz