Liczba małych pacjentów olsztyńskiego szpitala, w ostatnim 10-leciu, uległa podwojeniu. Rozbudowa szpitala, która nastąpiła w 2012 roku poprzez dobudowę nowego skrzydła szpitala, poprawiła dostępność i warunki leczenia w kilku oddziałach szpitalnych.
Planowana teraz inwestycja będzie drugim etapem, pozwalającym na zwiększenie dostępności i poprawę warunków leczenia dzieci w kolejnych oddziałach szpitalnych.
W najbliższy czwartek podpisana zostanie umowa na dofinansowanie projektu ze środków unijnych w ramach RPO.
- Głównym celem tej inwestycji jest poprawa dostępności do bazy szpitalnej i poprawa jakości specjalistycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi w województwie warmińsko-mazurskim z ukierunkowaniem na grupy chorób stanowiących główne przyczyny niezdolności do nauki, przyszłej niezdolności do pracy i niezdolności do pracy opiekunów oraz poprawa warunków pobytu w oddziałach zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że potrzeby szpitala i jego pacjentów zostały dostrzeżone przez Samorząd Województwa i że otrzymaliśmy dofinansowanie, które umożliwia nam przeprowadzenie tej inwestycji.
W ramach zadania dostosowana i doposażona zostanie infrastruktura czterech oddziałów:
- Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii – zwiększenie liczby stanowisk intensywnej terapii z dziewięciu do trzynastu.
- Oddziału Pediatrycznego IV dla dzieci do 3. roku życia w strukturze izolacyjnej, tzn. izolatki wyposażone w śluzę, salę i łazienkę.
- Oddziału Pediatrycznego V Chorób Zakaźnych wraz z odcinkiem wyposażonym w boksy Meltzera do leczenia wysoce zakaźnych chorób u dzieci.
- Oddział Leczenia Chorób Układu Kostno-Stawowo-Mięśniowego w zakresie Ortopedii i w zakresie Reumatologii (połączenie dwóch oddziałów).
Łączny koszt inwestycji wynosi około 19 mln złotych, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – około 15 mln złotych, środki z budżetu województwa – ponad 2 mln złotych i wkład własny szpitala - 1,6 mln złotych.
Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na przełom 2017 i 2018 roku, a zakończenie na połowę 2020 roku.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz