Data dodania: 2024-08-06 21:01

Łukasz Kozłowski

Krótka przygoda Stomilu z Pucharem Polski

Kadr ze spotkania Stomilu w Bielsku-Białej

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski olsztyński Stomil przegrał na wyjeździe z II-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 23 minucie gdy Kacper Gach uderzeniem z około 14 metrów pokonał Mateusza Małeckiego.

Podbeskidzie od początku drugiej połowy "poczuło krew" i chciało szybko podwyższyć wynik spotkania, jednak w olsztyńskiej bramce znakomicie spisywał się Mateusz Małecki.

Wynik meczu już w doliczonym czasie gry ustalił... jeden z obrońców Stomilu, który wpakował piłkę do własnej bramki po strzale Pawła Czajkowskiego.

Następne spotkanie "biało-niebiescy" również rozegrają na wyjeździe. W najbliższą sobotę (10 sierpnia) w Tomaszowie Mazowieckim przeciwnikiem będzie miejscowa Lechia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 - Gach 23'
2:0 - sam. po strzale Pawła Czajkowskiego 90'

TS Podbeskidzie: Konrad Forenc - Michał Willmann, Kornel Osyra, Jan Majsterek, Kacper Gach, Matej Mršić (65' Szymon Gołuch), Jaka Kolenc (65' Paweł Czajkowski), Michał Bednarski, Marcel Misztal (83' Bartosz Florek), Linus Rönnberg (89' Mateusz Kizyma), Lucjan Klisiewicz (89' Radosław Zając)

Stomil: Mateusz Małecki - Mateusz Pajdak (65' Łukasz Borkowski), Adam Paliwoda (46' Paweł Flis), Piotr Jakubowski, Eryk Kosek, Denis Gojko, Karol Żwir, Piotr Łysiak, Kaisei Hioki (46' Mateusz Jońca), Kacper Sionkowski (61' Jakub Karpiński),  Tamaz Babunadze (61' Maciej Cichocki)

Żółte kartki: Osyra, Mršić, Forenc, Rönnberg - Paliwoda, Żwir.

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)